BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükçekmece Merkez Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128997
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MERKEZ MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 09.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3234 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2020 11:50
İkinci Satış Günü
:
20.04.2020 11:50
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI SBÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/3234 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI
İstanbul İli, Büyükçekmee İlçesi,Büyükçekmece Merkez Mah. 389 ada, 4 parsel sayılı, 3.514,54 m2 yüzölçümlü, 12/592 arsa paylı, ana taşınmaz niteliği B.A.Kdört blok apt. Ve arsası olan C blok zemin kat 3 bağımsız bölüm nolu mesken
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapunun Büyükçekmece İlçesi, Büyükçekmece Merkez Mahallesi 389 ada, 4 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Büyükçekmece Atatürk Mahallesi, Hilal 86 Caddesi, Soylu Sokak, Belinda Apartmanı, No:29B, C Blok,zemin kat, D:3 adresinde yer almaktadır.Yerinde yapılan incelemede; dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, iki yatak odası, vebanyo tuvaletten ibaret olduğu tespit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc’dir. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Ortak alanlar bej mermer, korkuluklar alüminyumdur. Dairede kiracının ikamet ettiği belirtilmiştir. Daire takriben brüt 110 m2 kullanım alanına sahiptir.
Satışa konu taşınmaz İlçe merkezinde ve çarşı pazara yakın mesafededir. Cadde üzerinde Ziraat Bankası, Migros, Bim ve A 101 gibi işyerleri ve farklı konularda faaliyet gösteren dükkanlar bulunmaktadır. Ulaşım imkanı geniş olup, toplu taşım araç durakları güzergahında yer almaktadırlar. Belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup, alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş bir bölgede yer almaktadırlar. E-5 karayoluna, kordon boyuna, sahile yürüme mesafesinde, çevre yolları ile TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Alışveriş merkezlerinin servis araçları caddeyi güzergah olarak kullanmaktadır. Yakınında semt pazarı kurulmaktadır.
Yüzölçümü : 3.514,54 m2
Arsa Payı : 12/592
İmar Durumu : Büyükçekmece Belediye Başkanlığının imar arşivinden yapılan incelemeye göre; Büyükçekmeceİlçesi, AtatürkMahallesi, 389 ada, 4parsel sayılı taşınmazın 28.01.2015 tarihinde onaylanan Büyükçekmece İlçesi, Pınartepe Mahallesi 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı gereği “YAPI YASAKLI ALAN”da kaldığı bilgisi alınmıştır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi
1. Satış Günü : 20/03/2020 günü 11:50 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 11:50 - 11:55 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI SBÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI
İstanbul İli, Büyükçekmee İlçesi,Büyükçekmece Merkez Mah. 389 ada, 4 parsel sayılı, 3.514,54 m2 yüzölçümlü, 12/592 arsa paylı, ana taşınmaz niteliği B.A.Kdört blok apt. Ve arsası olan C blok bodrum kat 1 bağımsız bölüm nolu mesken
Özellikleri : Satışakonu taşınmaz , tapunun Büyükçekmece İlçesi, Büyükçekmece Merkez Mahallesi 389 ada, 4 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Büyükçekmece Atatürk Mahallesi, Hilal 86 Caddesi, Soylu Sokak, Belinda Apartmanı, No:29B, C Blok,bodrum kat, D:1 adresinde yer almaktadır.Yerinde yapılan incelemede; dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, üç yatak odası, vebanyo tuvaletten ibaret olduğu tespit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc’dir. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Daireden bahçeye çıkış imkanı mevcuttur. Ortak alanlar bej mermer, korkuluklar alüminyumdur. Dairede kiracının ikamet ettiği belirtilmiştir. Daire takriben brüt 140 m2 kullanım alanına sahiptir. Kıymet takdirine konu taşınmazlar İlçe merkezinde ve çarşı pazara yakın mesafededirler. Cadde üzerinde Ziraat Bankası, Migros, Bim ve A 101 gibi işyerleri ve farklı konularda faaliyet gösteren dükkanlar bulunmaktadır. Ulaşım imkanı geniş olup, toplu taşım araç durakları güzergahında yer almaktadırlar. Belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup, alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş bir bölgede yer almaktadırlar. E-5 karayoluna, kordon boyuna, sahile yürüme mesafesinde, çevre yolları ile TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Alışveriş merkezlerinin servis araçları caddeyi güzergah olarak kullanmaktadır. Yakınında semt pazarı kurulmaktadır.
Yüzölçümü : 3.514,54 m2
Arsa Payı : 12/592
İmar Durumu : Büyükçekmece Belediye Başkanlığının imar arşivinden yapılan incelemeye göre; Büyükçekmeceİlçesi, AtatürkMahallesi, 389 ada, 4parsel sayılı taşınmazın 28.01.2015 tarihinde onaylanan Büyükçekmece İlçesi, Pınartepe Mahallesi 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı gereği “YAPI YASAKLI ALAN”da kaldığı bilgisi alınmıştır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi
1. Satış Günü : 20/03/2020 günü 12:05 - 12:10 arası
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 12:05 - 12:10 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI SBÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3234 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR