BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükçekmece'de 182 m² çatı piyesli daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133506
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : PINARTEPE MAH. / BÜYÜKÇEKMECE
: 184
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 16.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2430 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2020 12:00
İkinci Satış Günü
:
06.05.2020 12:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2018/2430 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; tapunun Büyükçekmece İlçesi, Gürpınar-Yeni Mahallesi, 1187 ada 1 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Büyükçekmece Pınartepe Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Bulvarı Köprü Sokak 1C (Vista 1 Sitesi A-3 Blok) K: 5 D: 33 adresinde yer almaktadır.Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri Büyükçekmece Belediyesinde mevcut onaylı projesi incelenmek ve bilgi alınmak suretiyle tesbit edilmiştir. Buna göre; onaylı mimari projesi dikkate alındığında; plan itibariyle; girişte hol, koridor, salon, mutfak, yatak odası, ve mutfak balkonu, üst kat;salon, yatak odası, banyo tuvalet ve teras balkonundan ibaret olduğu tespit edilmiştir. Daire giriş kapısı ahşap mobilya görünümlü çelik kapı, oda kapıları mobilya kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc'dir. Daire kısmi manzara imkanına sahiptir. Ortak alanlar granit, merdiven korkulukları alüminyumdur. Bina, kaliteli malzeme sarfıyla imal edilmiş olup, alt katı takriben brüt 99,61 m2, üst katı teras balkonu dahil 82,43 m2, toplamı teras ve balkon dahil; 182,04 m2, üst katın teras balkonu dahil edilmediği takdirde; 166,29 m2 kullanım alanına sahiptir. Buna göre; dairenin balkonlar dahil edilmemiş alanları toplamı takriben 161,66 m2 olmaktadır. Dairede doğalgaz kullanılmaktadır. Bina asansörlüdür. Bloklar havuz, bakımlı geniş bahçe, çocuk oyun alanı, yürüme yolları, açık spor sahası, kapalı otopark ve sosyal tesislerden yararlanmakta olup, yeşil alan ve deniz manzarası imkanına sahiptir. Binanın her katında 4 daire yer almaktadır. A3 Blok cadde cephesinde bulunmaktadır.İnceleme esnasında A3 Blok 33 no.lu bağımsız bölümün 3 + 1 özellikte olduğu belirtilmiştir. Ancak taşınmazın tapu kaydı çatı piyesli olup, yerinde çatı piyesli kısmın ayrı bir bağımsız bölüm şeklinde kullanılmakta olduğu bildirilmiştir. Proje ve tapu kaydının esas olması gerektiği düşünülmekte olup, yerindeki fiili kullanımın ilgilenenlerce bu manada göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Takdiri Sayın Müdürlüğünüze aittir.Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine uzak mesafede olup, semt merkezine alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişme gösteren bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Semt pazarına yürüme mesafesinde olup, bölgede sosyal hayatı etkileyen faktörler bölgede hızla artmakta ve gelişim göstermektedir. Bölgenin çehresini değiştirecek ve bölgeye değer katacak çok sayıdaki prestijli yapının inşaatı devam etmektedir. E-5 karayoluna ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Bölgenin ticaret hacmini arttıracak çok sayıdaki yatırım tamamlanma aşamasındadır.
Adresi : Pınartepe Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Bulvarı, Köprü Sokak 1C (Vista 1 Sitesi A-3 Blok) K:5 D:33 Büyükçekmece / İSTANBUL
Yüzölçümü : 18.264,00 m2
Arsa Payı : 36/10000
İmar Durumu : Büyükçekmece İlçesi, Pınartepe (Gürpınar-Yeni) Mahalle 1187 ada, 1 parsel sayılı taşınmazın bulunduğu alanın İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisince 16.01.2015 tarih 134 sayılı meclis kararıyla 'yapı yasaklı alan' ilan edildiği, ilgi karar ile bu alanda üretilecek ayrıntılı jeolojik/ jeoteknik ' mikro bölgeleme etütlerinin tamamlanmasına müteakip etüt sonuçları doğrultusunda nazım imar planı hazırlanacağı ifade edilmiştir.
Kıymeti : 1.300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 02/04/2020 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 06/05/2020 günü 12:00 - 12:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2430 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR