ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Yukarı Bahçelievler'de 216 m² dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01005808
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : YUKARI BAHÇELİEVLER MAH. / BAHÇELİEVLER
Oda Sayısı : 5+1
: 216
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 30.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6165 ESAS
Muhammen Bedeli
:
800,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.07.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
29.08.2019 09:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
22. İCRA DAİRESİ
2018/6165 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Çankaya ilçesi, Yukarı Bahçelievler Mahallesinde kain imarın 2771 ada 28 parseli teşkil eden 520,00 m2 yüzölçümlü "Betonarme Karkas Bina" ana taşınmazdaki, 68/520 arsa paylı, 3. kat 5 bağımsız bölüm nolu Çatı Aralı Konut.
Giriş Katı;
Giriş katı halihazırda antre, salon, 2 oda, mutfak, banyo-wc ve 1 balkondan oluşmaktadır. Antre zemini laminat, salon ve odaların zemini ahşap parke kaplıdır. Duvarları ve tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Salonda şöminesi ve merdiven altında deposu vardır. Mutfak zemini laminat parke, duvarları ve tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı ve dolapları mevcut değildir. Kombisi vardır. Banyo wc zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Dolaplı lavabo, duş teknesi, duş kabini, ankastre klozet ve duş bataryası vardır. Balkon zemini seramik kaplı olup kısmen pvc doğrama ile kapatılmıştır Giriş katın (balkon dahil) kullanılan net alanı 108 m2 olarak ölçülmüştür.
Çatı Katı;
Çatı katına ferforje demir korkuluklu ahşap basamaklı merdivenle çıkılmaktadır. Bu kat koridor, 3 oda, banyo ve terastan oluşmaktadır. Koridor zemini seramik kaplı duvarları ve tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Bir oda zemini laminat parke, duvarları ve tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Eğik plak tavanlı ve çatı aydınlatmalıdır. Diğer odaların zemini ahşap parke kaplı, duvarları ve tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Bir odasında depo mevcuttur. Teras zemini seramik kaplı olup bir kısmı ahşap lambri ile kapatılmıştır. Kapalı kısmın alanı 24 m2, açık kısmın alanı 20 m2 dir. Terasta barbekü vardır. Çatı katının (teras dahil) kullanılan net alanı 108 m2 olarak ölçülmüştür.
Genel özellikler; iç kapıları amerikan panel, pencereleri ahşap doğrama, cilalı ve ısıcamlıdır. Doğalgaz kombili kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır.Daire güneş görmektedir. Bağımsızın net alanı (Balkon ve teras dahil) toplam kullanılan net alanı 216,00 m2 olarak ölçülmüştür.Taşınmaz ipoteğin paraya çevrilmesi nedeniyle satışına karar verilmiştir. Taşınmaz ile ilgili geniş bilgiler dosyada bulunan bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Ankara İli, Çankaya İlçesi, Yukarı Bahçelievler Mahallesi, 54. Cadde, Arıkan Apartmanı No: 22/5 Çankaya/Ankara
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 800.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/07/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 29/08/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6165 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR