VAKFIKEBİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çarşıbaşı Büyükdere Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

VAKFIKEBİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01099747
Şehir : Trabzon / Çarşıbaşı
Semt-Mahalle : BÜYÜKDERE MAH. / ÇARŞIBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DEN GÜNEBAKIŞ 12.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/79 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Hükümet Konağı İcra Dairesi Vakfıkebir/Trabzon

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. VAKFIKEBİR İCRA DAİRESİ

2019/79 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon , Çarşıbaşı Büyükdere Mahallesi, 258 Ada, 14 Parsel,Şehir Stadı Mevkii, A BLOK 4.NCÜ KAT 4 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz tapuda mesken olarak kayıtlıdır. Parsel üzerinde bulunan bina zemin kat+6 katlıdır. daire bilirkişi raporuna göre 135m²'dir. 3 oda 1 salon , 1 wc ve 1 banyo bulunmaktadır 1 adet balkonu bulunmaktadır. Islak mahaller seramik kaplıdır. Odalar laminat döşemedir. Oda kapıları ahşaptır. Mutfaz tezgahı mermerdir ve dolası mdf dolaptır ve yenidir. Pencereler pvc ısıcamlıdır. Binada merkezi sistem kalorifer sistemi mevcuttur. ancak diğer daireler inşaat halinde olduğundan soba ile ısınmaktadır. Asansörü vardır. Site tarzi yapı değildir. Güneş alan manzara hakimiyeti olan bir konumdadır. Binanın yıpranma payı %5 olarak değerlendirilmiştir. Çarşıbaşı kaymakamlığına belediyeye ortalama 600mt mesafededir. Gazi ilkokuluna 700mt mesafededir. Giresun Trabzon yoluna 380mt mesafededir.
Adresi : Büyükdere Mahallesi Hacı Mehmet Berber Caddesi No:254.Ncü KatNo:4Çarşıbaşı / TRABZON
Yüzölçümü : 135 m2
Arsa Payı : 1/10
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : İrtifak : Ana parsel üzerinde TEDAŞ lehine irtifak hakkı vardır.
1. Satış Günü : 30/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 24/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Hükümet Konağı İcra Dairesi Vakfıkebir/Trabzon

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/79 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR