ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy/Kızılpınar Mahallesinde 100 m² daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052388
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : KIZILPINAR MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MARMARA HABER 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/397 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2019/397 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 122 Ada, 10 Parsel, KIZILPINAR Mahalle/Köy, 5.Kat 6 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken Çerkezköy İlçesi, Kızılpınar Mahallesi 122 ada, 10 parsel tapuda 310,00 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; bodrum+zemin+5 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi mantolama ile kaplı,dış cephe boyalıdır.Asansör mevcut olup doğalgaz sistemi döşelidir. Merdivenler mermer korkuluktan alüminyum doğramadır. Bina tamamlanmış durumdadır. Söz konusu mesken ana binanın 5. katında yer alıp onaylı mimari projesine göre: 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo,wc ve balkon hacimlerinden oluşup belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.Bahsi geçen mesken de malik ikamet etmekte olup net 100 m2 ,brüt 120 m2 kullanım alanına sahiptir. Duvarlar alçı sıva, saten boyalı tavanlar tavan boyalı köşeler kartonpiyerlidir. Salon tavan köşeleri asma ve spot aydmlatmalıdır.Oda zeminleri laminat parke, antre,mutfak ve banyo kalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Meskenin pencereleri ısıcamlı plastik doğrama, iç kapıları amerikan panel, dış kapısı çeliktir. Mutfakta laminat kapaklı mutfak dolabı ve granit tezgah mevcuttur.Binanın çatı kısmında izolasyon eksikliğinden dolayı meskenin tavanında boya dökülmeleri ve rutubet meydana gelmiştir. Meskenin ısınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Mesken Çerkezköy ilçesi içinde yer alıp ulaşım imkanına sahiptir.
Adresi : Kızılpınar Mah.Keskin Sok. No:18 (Tapuda 122 Ada 10 Parsel 5.Kat 6 Nolu Bb) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 310 m2
Arsa Payı : 2/15
İmar Durumu :İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli meri revizyon uygulama imar planında 'Konut Alanı fonksiyonunda kalmakta olup ayrık nizam 6 kat, max. TAKS.0.40 ,KAKS: 2.40 yapılaşma şartlarına sahiptir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 18/05/2017 tarihli yönetim planı,ipotek
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/397 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR