ÇEŞME İCRA DAİRESİ

Çeşme Ilıca Mahallesi'nde 240 m² dubleks mesken icradan satılıktır

ÇEŞME İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052556
Şehir : İzmir / Çeşme
Semt-Mahalle : ILICA MAH. / ÇEŞME
: 240
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/475 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
3,191,800 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
05.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
ÇEŞME ADLİYESİ 1.KAT İHALE ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇEŞME İCRA DAİRESİ
2018/475 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu olan İzmir İli, Çeşme İlçesi, Ilıca Mahallesi Mahallesi/köyü, 7361 Ada ,6 Parsel, Ana Taşınmaz Niteliği 869 M2 Yüzölçümlü Olan Arsa üzerinde Zemin kat + l.kat olmak üzere yapılan ölçümlere göre taban alanı 80 m2 ve toplam kullanım alanı 240 m2 dir. 5005 sokaktan girişi olan meskenin dört tarafı bahçeli, çim kaplıdır. Parsel etrafı Alaçatı taşı ile yapılmış taş duvarlı olup üzerinde dekoratif tel çit korkuluk bulunmaktadır, meskenin bahçesine alüminyum konstrüksüyon kapıdan girilmektedir. Yapının duvarlan duvar kağıdı ile kaplı, zemin kaplamaları laminant parkedir. Doğramaları pvc doğrama olup camları çift camdır. Seramik kaplamaları l.sınıf malzeme olup işçilik gayet iyi durumdadır. Oda kapıları Amerikan kapıdır. Mutfak ise mdf lam dan yapılmış ankastre mutfaktır. Giriş kapısı çelik kapı olan meskenin Zemin katında 40 m2 büyüklüğünde salon , 17 m2 açık mutfak , 13.5 m2 antre , 13 m2 oda , banyo-wc ve ayrıca 15 m2 büyüklüğünde banyolu ve soyunma odalı odası bulunmaktadır. Ön cephede salon ve mutfak önünde tik ağacı kaplamalı terasları bulunmaktadır. Yüzme havuzu 80 m2 büyüklüğünde olup teras kenarından başlamaktadır. Terasta barbeküsü ve zemin katında salonda şöminesi mevcuttur. Dubleks meskenin üst katında 22 m2 büyüklüğünde banyolu ve soyunma odalı ebeveyn odası ve 2 adet 15 er m2 lik banyolu ve soyunma odalı odası bulunmaktadır. Ön cephedeki odalardan çıkışlı geniş balkonları ve yan cephede geniş terası bulunmaktadır. Balkon kenarları camlı alüminyum korkulukludur. Dış cephe doğramaları alüminyum olup alüminyum lamelli storları bulunmaktadır. Dış cephe sıvalı ve boyalı, barbekü ve şömine bacası taş kaplamalı, çatısı gizli çatı olup kiremit kaplamalıdır. 04.02.2014 tarihli inşaat ruhsatı ile yapılmış olan taşınmazın yapı kullanma izni bulunmaktadır. Kaliteli malzeme ve işçilikle yapılmıştır. Denize 500 m , Çeşme merkeze 4 km , Ilıca merkeze 2 km uzaklıkta , Çeşmenin tercih edilen bölgelerinden Ilıca ve Mamurbaba' ya yakın bulunan taşınmaz Belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup ulaşımı kolaydır. İİK'nun 127.maddesi uyarınca tebliğ yapılamayan ilgililer yönünden gazetede veya elektronik ortamda yapılan ilanın satış ilanı tebliği yerine kaim kabul edilmesine, (bilirkişi raporundan tespit yapılmıştır.)
Adresi : 5005 sokak no:52 Ilıca Mah. Çeşme/İZMİR
Yüzölçümü : 869 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Söz konusu parsel İzmir 2.TVK Bölge Komisyonunun 11/01/2018 gün ve 306 sayılı kararı gereği Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü kullanım alanında 28/03/2003 gün ve 10455 sayılı koruma Amaçlı İmar Planında Konut alanında kalmaktadır. Bir bağımsız birimden fazlası yapılamaz. Gelişme alanındadır. Ayrık Nizam ; E:0,25. Bina yüksekliği 6,50m. Ön bahçe mesafesi 7m, Komşu mesafeler 4m ,Arka bahçe mesafesi 5m, Kat adedi 2 kattır. Doğal zemin bozulamaz.Proje aşamasında Jeolojik etüd raporu alınacaktır.Kot belediyesince verilecektir. Toplu ağaçlıklar bina konumlandınlmalarında dikkate alınacaktır. Yollar fiilen açılmadan inşaata başlanamaz.
Kıymeti : 3.191.800,00 TL
KDV Oranı : Resmi Gazetede yayınlanan 843 sayılıCumhurbaşkanı Kararı ile KDV oranı %8 dir.
Kaydındaki Şerhler : Beyan 1-) 3967 m2 fazlalık 29/12/1958 tarih 1791 sayılı yazı ile Çeşme Mal Müdürlüğü ve İskan Müdürlüğüne bildirilmiştir.
Beyan 2-) Dağal sit-sürdürülebilir koruma ve kontrollü kullanım alanında kalmaktadır.
(Kaydındaki gibidir)
1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ÇEŞME ADLİYESİ 1.KAT İHALE ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/475 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR