ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Mecitözü'nde 786 m² bahçeli ahşap ev icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047395
Şehir : Çorum / Mecitözü
Semt-Mahalle : MESCİT MAH. / MECİTÖZÜ
: 786
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

KESİN KARAR 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/32499 ESAS
Muhammen Bedeli
:
56,399 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 10:35
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 10:35
Satış Yeri
:
Karakeçili Mah. Aleybey Sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM İCRA DAİRESİ
2019/32499 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu 203 ada 11 numaralı parsel Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam Konut Alanı olarak işaretli olup, parselin bir kısmı planda yol olarak işaretli, parselin bir kısmı ise mücavir alan içerisinde, imar planı dışındadır. Çorum İli, Mecitözü İlçesi, Mescit Mahallesi, Ada: 203 Parsel:11 de kayıtlı, ana gayrimenkulü 786,00 m² yüzölçümünde, Bahçeli Ahşap Tek Katlı Ev vasfında, tamamı borçlu adına tapuda kayıtlıdır. Mesken olarak kullanılan kerpiç yığma yapı 82,00 m2 oturum alanlıdır. Yapının dış yüzeylerinin bir kısmı sıvalı ve boyalı, bir kısmı sıvalı ancak boyasızdır. Yapının kapısı ve pencereleri çatısı ahşap, çatısının üzeri M.T. kiremitle örtülüdür. Soba ile ısıtılan yapıya elektrik bağlantısı mevcuttur.Yapı Yaklaşık Maliyetlerine göre III.Sınıf A Grubu yapılardan olup, yaşı ve halihazır durumu itibariyle *Yapı Yıpranma Yüzdesi* % 70'dir. Parsel üzerinde kuruluk olarak kullanılan, yan yüzeyleri ahşap ve kerpiç olan, çatısı alüminyum trapez sac ile örtülü tek katlı yapı bulunmaktadır. Yapı 11,00 m2 oturum alanlıdır. Yapı Yaklaşık Maliyetlerine göre I.Sınıf A Grubu yapılardan olup, yaşı ve hâlihazır durumu itibariyle *Yapı Yıpranma Yüzdesi*% 60 dır.
Kıymeti : 56.399,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : Karakeçili Mah. Aleybey Sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/32499 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR