ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 140 m² daire icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01106924
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / YENİYOL
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 11
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 26.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/64849 ESAS
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM İCRA DAİRESİ

2018/64849 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilirkişi raporuna göre;Çorum İli, Merkez İlçe, Yavruturna Mahallesi, Milönü Mevki, Cilt: 15, Sayfa: 1384, Ada: 4261, Parsel: 885 adresinde, B Blok, 2.Kat, 8 numaralı bağımsız bölüm taşınmaz 2.994,85 m² alanındaki ana gayrimenkulü Arsa vasfında, Kat İrtifakı yapılı, 48/5316 arsa paylı Mesken vasfındadır. Bodrum Kat + Zemin Kat + Asma Kat + 8 Normal Kat olmak üzere toplam 11 katlı binada bulunan kıymet takdiri yapılacak bağımsız bölüm; ana gayrimenkulü Arsa vasfında olan taşınmaz üzerine, blok nizam, betonarme karkas inşaat tarzında, asansörlü doğalgaz-kombili olarak 2007 yılında inşa edilen bina üzerinde bulunmaktadır.Giriş kapısı ferforje demir doğrama, dış cepheleri akrilik boyalı, ahşap çatılı, üzeri M.T.Kiremit örtülü binanın giriş zemini, merdiven sahanlıkları ve basamakları mermer kaplama, demir doğramadan yapılmış merdiven korkuluğunun üzeri yağlı boya ile boyalı, merdiven hattı tavan ve yan duvarları sıvalı, plastik badana ile boyalıdır.Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon ve kanalizasyon gibi altyapısının mevcut olduğu tespit edilen bina IV. Sınıf ve A Grubu yapı sınıfına dahildir.Halihazırda mesken olarak kullanılmakta olduğu tespit edilen daire, 2.Katta, 140,00 m² alanında olup, 3 oda, salon, mutfak, kiler, banyo, tuvalet, lavabo, hol, antre ve toplam 2 adet balkon gibi mahallerden oluşmuştur. Daire; kuzey ve batı yönlerine cephelidir. Salon, odalar, antre, kiler ve hol zemini ahşap laminant parke döşemedir. Salon, odalar, antre ve holün duvarları ve ışıklıklı alçıpan asma tavanlarının yüzeyi saten alçı sıva üzeri plastik badana ile boyalıdır. Mutfak zemini ahşap laminant parke döşeme, duvarları ve ışıklıklı alçıpan asma tavanlarının yüzeyi saten alçı sıva üzeri plastik badana ile boyalıdır. Doğalgaz çekili ve kombisi olan mutfağında; mermer tabliyeli tezgah, paslanmaz damlalıklı eviye, tezgah üzeri duvarı seramik kaplı, altında ve üstünde laminant kaplamadan yapılı dolaplar mevcuttur. Banyo, tuvalet ve lavabo zemini seramik kaplı, tavanların yüzeyi kireç, çimento ve kum karışımı sıva üzeri beyaz plastik badanalı, duvarların yüzeyleri seramiktir. Dış kapısı çelik, iç kapıları ahşap panel, ısıcamlı pencereleri PVC doğramadır.
Adresi : Bahçelievler Mahallesi, Şenyurt 15.Sokak, Özmercan Apt. B Blok, No: 4 - Çorum Yüzölçümü : 2.994,85 m2
Arsa Payı : 48/5316
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Blok nizam 8 katlı
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 04/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 04/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/64849 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR