ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 1.468 m² alanlı bağ,2 katlı bağ evi ve diğer yapılar icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070448
Şehir : Çorum / Merkez
: 1468
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HABER 22.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/740 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
14.01.2020 14:15
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu Merkez / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM İCRA DAİRESİ
2018/740 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Çorum İli, Merkez İlçe, İlice Mahallesi,Yukarı İlice Mevki, Cilt:2, Sayfa:117, Ada:98, Parsel:3, tapu adresinde olup taşınmazın borçlu üzerine kayıtlı olan tam hissesi satılacak olup 1.468,00 m² alanlı Bağ; Taşınmazın etrafı beton direkli kafes tel örgü ile çevrili, giriş kapısı demir doğramalı, içerisinde 1 adet 2 katlı bağ evi, depo olarak kullanılan müştemilat,su havuzu ve çeşitli ağaçlar bulunmaktadır. Keşif esnasında bina kapılarının kilitli olması nedeniyle içerilerine girilememiş yapılan gözlemler ve dosyada ki mevcut bilgiler göz önüne alınmıştır.Taşınmazın zemini topoğrafik bakımdan genel itibariyle düz bir zemine sahip olup,%0-2 oranında eğimlidir. Toprak derinliği yaklaşık 50 cm. den fazladır. Toprak cinsi killi-tınlı olup toprak yapısı taşsızdır. Dava konusu taşınmaz üzerinde muhtelif cins, yaş ve sayıda meyve ağacı olduğu tespit edilmiştir. Bağ evi, zemin +1 normal katlı olup yığma kargir yapı tarzında 82 m² oturum alanına sahip olarak inşa edilmiştir. Ayrıca 18 m² ahşap terasa sahiptir.Dış cepheleri akrilik boyalı, pencereler demir doğramalı ve demir korkulukludur. Ahşap oturtma çatısı M.T kiremit örtülüdür.Depo tek katlı olup takriben 96,00 m² alanlı, ahşap çatısı M.T kiremit kaplıdır. Kargir su havuzu 35,00 m² alanlı olup 0.85 m yüksekliğinde havuz içi mozaik cam kaplıdır. Taşınmaz III. Sınıf A Grubu, ahşap teras; I. Sınıf A Grubu, depo; I. Sınıf B Grubu, havuz; I. Sınıf B Grubu yapı sınıfına dâhildir.
Adresi: Çorum İli, Ilıca Mah. Yukarı Ilıca Mevki, Ada:98, Parsel:3 Merkez / ÇORUM
Yüzölçümü : 1.468 m2
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı T.A.K.S:0,12, K.A.K.S:0,24, Yençok=2 kat "bağ" alanı olarak işaretlidir dosyada mevcut imar durum belgesinde "A" ile işaretli kısma yol isabet etmektedir.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası " L " bendi Uyarınca Muaf (3.kişiler de dahil)
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri: Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu Merkez / ÇORUM

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/740 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR