ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 160 m² daire icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01104003
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : GÜLABİBEY MAH. / GÜLABİBEY
Oda Sayısı : 1+1
: 160
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 20.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/65418 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.02.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
10.03.2020 10:40
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM İCRA DAİRESİ

2019/65418 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilirkişi raporuna göre; Çorum ili Gülabibey Mahallesi Kuruköprü mevkii 1453 ada 6 parsel 2. Kat 4 nolu bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmaz. Gülabibey mahallesi bağcılar 60. sokak can apartmanı no:7 Çorum imar adresindedir, mahallinde yapılan incelemede bodrum kat+zemin kat+2 normal kat olmak üzere toplam 4 katlı binada bulunan değer tespiti yapılacak bağımsız bölüm, 2. Katta yer almakta ve 160 m² alana sahip, ayrık nizam ve betonarme karkas olarak 1995 yılında inşa edildiği beyan edilen, ısınması soba ile yapılan bina, imar planına göre ayrık nizam 3 kat yapılaşma koşulları ile konut alanında kalmaktadır. Parsel güney ve doğudan imar yollarına cephelidir.Oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, lavabo, hol, antre ve 3 balkon gibi mahallerden oluşmuştur. Daire tüm yönlere cephelidir. Doğalgaz çekili ve kombisi olan mutfağında mermer tabliyeli tezgah altında ve üstünde suntalemden yapılı dolaplar mevcuttur.banyo,lavabo ve tuvaletin zemini seramik kaplı, tavanların yüzeyi kireç, çimento ve kum karışımı sıva üzeri beyaz plastik badanalı, duvarların yüzeyleri seramiktir. Kapı ve pencereleri ahşap üzeri yağlı boya ve vernik boya ile boyalıdır.
Yüzölçümü : 461,00 m2
Arsa Payı : 10/40
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/02/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 10/03/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/65418 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR