ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069839
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : YAVRUTURNA MAH. / YENİYOL
Oda Sayısı : 3+1
: 122
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 22.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/32765 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2019 11:05
İkinci Satış Günü
:
14.01.2020 11:05
Satış Yeri
:
Karakeçili Mah. Aleybey Sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM İCRA DAİRESİ
2018/32765 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İli Merkez Yavruturna Mahallesi Sülüklü Mevkii ,Yirmi beş daireli İki Blok Beş Katlı Kargir bina vasfında 2.089,00 m2 alanlı 2528 ada , 632 nolu parseldir.Taşınmazın üzerinde bulunduğu arsa üzerinde; A ve B blok olmak üzere Zemin kat + 4 normal kattan oluşan 5 katlı betonarme karkas binalar bulunmaktadır. Bağımsız bölüm ise 1/40 arsa paylı A blok Zemin kat 4 nolu bağımsız bölümdür. Çorum ili Merkez ilçesi Mehmet Akif Ersoy cad. 35 nolu Ata Apt. A blok. adresinde bulunan A blok Zemin kat 4 nolu bağımsız bölümdür. Bağımsız bölüm 3. Oda , 1 salon, mutfak , antre wc , banyo ve 2 adet balkondan oluşan bağımsız bölüm yaklaşık 106,00 m2 net alana, yaklaşık olarak 122,00 m2 bürüt alana sahiptir.Bağımsız bölümün bulunduğu bina asansörsüz olup, doğalgaz kombi ile ısıtılmaktadır. Bağımsız bölümün giriş kapısı çelik kapı ,iç kapılar ahşap kapı üzeri boyalı, pencereler pvc doğrama, duvarlar düz sıva üzeri plastik boyalı , antre ,odalar ve salonun tabanı laminant parke ,banyo , wc ve balkon tabanları seramik , wc duvarları yaklaşık 80,00 cm yüksekliğinde seramik kaplı, banyo duvarları ise yaklaşık 160.00 cm yüksekliğinde seramik kaplıdır. Mutfak alt ve üst dolapları mevcut olup, sunta üzeri laminant kaplamadır. Mutfak tezgahı mermerdir.Bağımsız bölüm Güney - Batı cephelidir. Binanın bulunduğu bölge Çorum Belediyesinin 07.11.2018 tarih ve 11425 nolu yazıları ekindeki imar durumunda Ayrık nizam 6 katlı Ticaret+ Konut alanıdır. Bina yapı yaklaşık maliyetlerine göre III. Sınıf ( A ) gurubu yapıdır.Bina yaklaşık 20 yıllık olup yıpranma yüzdesi % 25 dir. Binanın bulunduğu bölge yapılaşmaların olduğu bir bölgede, ana cadde üzerindedir. Kanalizasyon , elektrik , su , ulaşım gibi alt yapı sorunları bulunmayıp Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Yüzölçümü : 2.089 m2
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Başkaca hacizler mevcut olup ayrıca bu bağımsız bölümün ve bloğun projede belirlenen bağımsız bölüm numarası/blok numarası ile fiili kullanımı uyumsuzdur şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 11:05 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 14/01/2020 günü 11:05 - 11:10 arası
Satış Yeri : Karakeçili Mah. Aleybey Sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/32765 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR