ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 4+1 daire icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01102337
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : BUHARAEVLER MAH. / KARAKEÇİLİ
Oda Sayısı : 4+1
: 147
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 18.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/864 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.02.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
10.03.2020 10:20
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM İCRA DAİRESİ

2019/864 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İl, Merkez İlçe, 3057 Ada, 12 Parsel, AYARIK Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre; dava konusu taşınmaz bodrum kat+zemin kat+5 normal kat olmak üzere toplam 7 katlı binanın zemin katında bulunmaktadır.Dairenin bulunduğu bina ayrı nizamda ve betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Binanın giriş kapısı ferforje doğramalı, dış cephesi mantolamalı, tavan ve duvarları sıva üzeri plastik boyalıdır. Binanın çatısı ahşap oturtma çatı üzeri kiremit kaplı ve binanın dairelerin ısınma sistemi kombilidir,elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon ve kanalizasyon gibi altyapı sistemleri mevcut olan bina, çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından yayınlanan yapı yaklaşık maliyetlerine göre, mimarlık ve mühendislik işleri şartnamesinin 3.2. maddesi gereğince III.sınıf b grubu yapı sınıfına dahildir.Taşınmaz binanın zemin katında, kuzey-doğu cephelidir. Çorum Belediyesinden edinilen bilgilere göre 147,80 M2 alanındaki daire 4 oda, salon, mutfak, banyo, WC, hol, antre, ve 1 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Salon, mutfak ve odaların zeminleri laminat parke kaplı, hol, antre ve ıslak hacimlerin zemini seramik kaplı, ıslak hacimlerin duvarları seramik kaplıdır. İç duvarlar sıva üzeri saten alçılı ve plastik boyalıdır.dairenin iç kapılar laminat ahşap kapı pencereler PVC doğramalı ısı camlıdır.mutfak dolabı MDF den yapılmış, tezgahı ise granit mermerdir.Dairenen dış kapısı çelik kapıdır. ısınma sistemi müstakil kombilidir. Dava konusu taşınmaz Dr. ilhan GÜREL caddesine 120 m mesafede, çorum-samsun çevre yoluna 1260 m mesafede, Çorum il merkezine (çan saati) 2400 m mesafededir.
Adresi : Buharaevler mah.23. sok.park Arinna sitesi A blok no:3/2 Merkez/ÇORUM
Yüzölçümü : 3.299,35 m2
Arsa Payı : 18/960
İmar Durumu : Var,İnşaat tarzı E=2.30 Hmax =18.50m yapılaşma konut alanı
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/02/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 10/03/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/864 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR