SUNGURLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum Sungurlu'da 4+1 daire icradan satılıktır

SUNGURLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01088194
Şehir : Çorum / Sungurlu
Semt-Mahalle : SUNGUROĞLU MAH. / SUNGURLU
Oda Sayısı : 4+1
: 160
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 22.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/171 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
İLÇE ÖZEL İDARE MEZAT SALONU - SUNGURLU/ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SUNGURLU
İCRA DAİRESİ

2016/171 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İli, Sungurlu İlçesi, Sunguroğlu Mah. 1410 Ada, 3 Parselde kayıtlı A Blok, 8 Nolu Bağımsız Bölüm olan taşınmazın tamamı satılacaktır. Yapılan inceleme neticesinde taşınmazın içerisinde bulunduğu adanın Sungurlu İmar planında bitişik nizam 7 kat ticari+mesken alanı içerisinde kaldığı tespit edilmiştir. Yerinde yapılan incelemede dairenin plan itibariyle 4 oda, salon, mutfak, antre, banyo, tuvalet ve 2 balkondan ibaret olduğu görülmüştür. Taşınmaz takriben 160 m²'dir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları panel, salon ve oda zeminler laminat parke, diğer tüm zeminler fayans kaplıdır. Banyo, tuvalet ve mutfak duvarları tavana kadar fayans yapılıdır. Giriş hol duvarları ahşap, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavanlarda asma tavan ve ışıklandırması bulunmaktadır. Mutfak dolapları ve tezgahı yapılıdır. Mutfak çıkışlı balkonda cam balkon vardır. Dairenin kombi ve petekleri sökülmüş olduğu, banyo ve mutfak bataryası ve tuvalet musluğu sökülmüş olduğu tespit edilmiştir. Bina da asansör olup, ısınma sistemi doğalgaz kombilidir. Konu taşınmaz ilçe merkezine yakın olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara ve toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Elektrik, su, doğalgaz, kanalizasyon, yol gibi her türlü hizmetlerden yararlanmaktadır. Çevresinde çok katlı yapılaşmalar vardır. denilmektedir.
Adresi : Çorum İli, Sungurlu İlçesi, Sunguroğlu Mah. 1410 Ada, 3 Parselde kayıtlı A Blok, 8 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : Daire takriben 160 m2, Parselin tamamının yüzölçümünün 2.905,79 M2 olduğu belirtilmektedir.
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18 (İhale tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:30 - 14:33 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:30 - 14:33 arası
Satış Yeri : İLÇE ÖZEL İDARE MEZAT SALONU - SUNGURLU/ÇORUM

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/171 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR