HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Defne Çekmece'de bölünmüş dubleks daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01099335
Şehir : Hatay / Defne
Semt-Mahalle : ÇEKMECE MAH. / DEFNE
Oda Sayısı : 3+1
: 176
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY SÖZ 12.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1262 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
2018/1262 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Defne İlçesi Çekmece Mah. 15140 Parselde Kayıtlı 388,61 m2 Yüzölçümlü "Arsa" Nitelikli Ana Taşınmazda 3.Kat+Çatı ara irtibatlı 8 Nolu Bağımsız Bölümdeki, 63/389 Arsa Paylı, Kat İrtifaklı "DUBLEKS DAİRE" Nitelikli Taşınmazdır.
Ana Gayrimenkul Özellikleri : Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu bina 388,61 m2 yüzölçümüne sahip 15140 parsel üzerine 3/B yapı sınıfında, ayrık nizamda ve betonarme tarzda bodrum kat+zemin kat + 3 normal kat + çatı katı olarak inşa edilmiş olup, bodrum katında ortak alanlar, zemin kat ve 2 normal katın her birinde 2'şer adet daire, 3. kat + çatı arapiyesi katta 2 adet dubleks daireler olmak üzere toplamda 8 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. binanın dış cephesi mantolama üzeri akrilik dış cephe boyalı alüminyum doğramadır. Binanın ısınma sistemi doğalgazlı kombidir. Bina girişi, zemin kattan ve kuzey yöndedir. Bina asansörlüdür. Güneş enerjisi mevcuttur. Taşınmaz binanın 3.+Çatı katında ve girişe göre sol tarafta yer almaktadır. Bölge merkezi konumu ve ulaşım akslarına ve şehir merkezine olan yakın mesafesi sebebi ile iskan sahası olarak tercih edilmektedir. Planlı yapılaşmaya sahip bölgenin (yol, su, elektrik, doğalgaz, kanalizasyon) altyapısı tamamlanmıştır. Bağımsız Bölüm Özellikleri : Değerleme konusu bağımsız bölüm kat irtifakına esas onaylı mimari projesine göre 3. normal katta, 2 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc, antre-hol, iç merdiven ve 1 adet balkon hacimlerinden, çatı ara piyesinde ise 1 oda, hol, 1 balkon, kiler ve iç merdiven hacimlerinden oluşmaktadır.ancak uygulamda 2 bağımsız bölüm şeklinde yapılıdır. Alt ve üst kat aynı alana sahiptir. Her biri 88 m2 olmak üzere taşınmaz toplamda brüt 176 m2 alanlıdır. Taşınmazın zemini seramik, duvarları plastik boyalı olup, kapılar ahşap panel kapıdır. Giriş kapısı çeliktir. Hazır mutfak tezgahı suni mermer, tezgah üstü fayans kaplıdır. Islak mekan duvarları tavana kadar fayanstır. Isıtma sistemi doğalgazlı kombilidir.
İmar Durumu : Antakya Belediyesinde yapılan incelemelerde taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 4 kat Taks 0,40 Hmax:12,50 yapılaşma koşullarında konut alanında kalmakta olduğu, ayrıca yol, sit, yeşil alan vb. faktörlerden etkilenmediği bilgisi alınmıştır. Değerlemesi yapılan taşınmazın bulunduğu binanın ada parsel bazında yerinin doğruluğunun tespiti Antakya Belediyesindeki imar paftası üzerinden yapılmıştır. Taşınmazın Tapu Müdürlüğü olarak Defne ilçesine, belediye olarak Antakya ilçesine bağlıdır.
Adresi : Esenlik Mah. 3. Melek Sok. H.Dilmeç Apt. No:59/8 Antakya/HATAY
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 05/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 02/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1262 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR