HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Defne Esenbulak'ta 2+1 daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049076
Şehir : Hatay / Defne
Oda Sayısı : 2+1
: 103
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY ASİ 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13771 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
2018/13771 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Defne İlçesi Esenbulak Mah. 1207 Parselde Kayıtlı, 3.022,83 m2 Yüzölçümlü 'TARLA' Nitelikli Ana Taşınmazda 1/34 Arsa Paylı, Tam Hisseli, Kat İrtifaklı, C Blok 2. Kat 5 Nolu Bağımsız Bölümdeki 'DAİRE' Nitelikli Taşınmaz Satışa Konu Edilmektedir.
Gayrimenkule Ulaşım ve Yol Tarifi: Ufki olarak Antakya-Harbiye yoluna 200 m, Harbiye Şükrü Kanatlı İlkokuluna 180 m, HATSU Defne Hizmet Binasına 300 m, Hatay İl Emniyet müdürlüğü? ne 1,5 km, Aaalen Alanına 2,4 km mesafededir. Bölge sosyo ekonomik açıdan alt ve orta düzey gelir grubuna hitap eden yerleşim bölgesi olarak gelişmiştir. Planlı yapılaşmaya sahip olan bölgenin (yol, su, elektrik, kanalizasyon) altyapısı tamamlanmıştır.
Ana Gayrimenkul Fiziki Özellikleri: Değerlemeye konu olan taşınmazın bulunduğu bina 3/A yapı sınıfında, Ayrık Nizamda 3 kat olarak inşa edilmiştir. Antakya Tapu Müdürlüğü?nde incelenen bila onay tarihli kat irtifakı projesine göre binanın Zemin katında 2 adet daire, 1. Katında 2 adet daire, 2. Katında 2 adet daire mevcuttur. Söz konusu taşınmazda toplam 6 bağımsız bölüm mevcuttur. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Ana giriş kapısı demir doğramalı cemekandır. Ana merdiven mermer ve demir korkulukludur.
Bağımsız Bölüm Özellikleri: Değerleme konusu 2. Kat 5 nolu bağımsız bölüm nolu Daire niteliğindedir. 2. Katta yer almaktadır. Doğu cephesi kapalı olup diğer cepheler açıktır. Yola cephelidir. Projesine göre net alanı 77 m2, brüt alanı ise 103m2 ye sahiptir. 2 Yatak Odası, 1 salon, 1 mutfak, 1 wc, 1 banyo ve 3 adet balkon mevcuttur.Taşınmaz yerler karo seramik, pencereler PVC, kapılar ahşaptır.Sıvalı ve boyalıdır. Mutfak dolabı mevcuttur. Isınma sistemi olarak sobalıdır. Giriş kapısı çelik kapıdır.Keşif sırasında mesken amaçlı kullanıldığı olduğu görülmüştür.
İmar Durumu: Defne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 09.10.2018 tarih ve 6136 sayılı yazısı ve eklerine göre;Defne İlçesi Esen bulak Mah. 1207 Parsel AYRIK NİZAM 3 KAT , TAKS:0,30 , KAKS:0,9 yapılaşma koşullarına sahiptir.
Adresi: Atatürk Mahallesi Erdem caddesi Erdem Sitesi C Blok 2. Kat No:5 Defne/HATAY
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 25/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13771 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/09/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR