DENİZLİ SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Acıpayam'da 3+1 daire satılıktır

DENİZLİ SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040485
Şehir : Denizli / Acıpayam
Semt-Mahalle : YUKARI MAH. / ACIPAYAM
Oda Sayısı : 3+1
: 153
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

DEHA 20 23.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
DEHA 20 30.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İHALE İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İhale Kayıt No
:
2015/040
İhale ve Teklif Açma Tarihi
:
01.10.2019 10:25
İhalenin Yapılacağı Yer / Başvuru Adresi
:
Denizli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Adalet Mahallesi Hasan Gönüllü Bulvarı No: 9, 1. Kat 111 nolu İcra Satış Odası Merkezefendi / Denizli
İhale Usulü
:
6183 Sayılı AATUHK Usulünce Satış
İhale Türü
:
Satış

6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun (85) (93). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
Denizli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü

GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI
DOSYA NO: 2015/040


Tapu kaydı: Denizli İli, Acıpayam İlçesi, Yukarı Mahalle, Bağardı Mevkii, 414 Ada, 13 Parselde kayıtlı, Ana Taşınmaz Yüzölçümü 576,00 m2 olan, Ana Taşınmaz Niteliği Bahçeli Bodrumlu Beş Katlı Betonarme Bina olan, 4. Kat, 10 nolu Bağımsız Bölümde bulunan, 1/11 Arsa Paylı Mesken niteliğindeki taşınmazdır.
İmar durumu ve önemli özellikleri: Konut alanında kalmakta olup, ayrık nizam yapılaşma koşuluna sahiptir. Ayrıntılı imar durumu Müdürlüğümüzde görülebilinir. Taşınmaz Denizli İli, Acıpayam İlçesi, Aşağı Mahalle, Huzur Bulvarı, No: 67 İç Kapı No: 10 adresindedir. Satışa konu taşınmazın bulunduğu bölgede çoğunlukla orta ve üst gelir grubuna hitap eden, konut amaçlı kullanımın yaygın olduğu 5-6 katlı apartmanlar bulunmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde Cumhuriyet İlkokulu ve stadyum bulunmaktadır. Bölge her türlü altyapı hizmetlerinden yararlanmakta olup, ulaşım imkanları iyidir. Satışa konu meskenin bulunduğu bina betonarme karkas yapı tarzında bodrum, zemin, 4 normal kat olmak üzere toplam 6 kat olarak inşa edilmiştir. Bodrum katında 1 adet mesken, 1., 2., 3. ve 4. katta 2'şer adet mesken olmak üzere binada toplam 11 adet mesken bulunmaktadır. Bina girişi zemin kattadır. Binada asansör bulunmakta olup, merdiven hol ve basamakları mermer, merdiven korkulukları ise alüminyum kromdur. Satışa konu mesken 10 nolu bağımsız bölüm olup, zemin kattan sonra en üst 4. katta ve binanın girişine göre sağ kolda yer almaktadır. Daire Huzur Bulvarına cepheli durumdadır. Satışa konu mesken antre, salon, 3 adet oda, mutfak, banyo, wc ve iki adet balkon hacminden oluşmaktadır. Toplam brüt 153 m2 kullanım alanına sahiptir. Ortak kullanım alanları dahil daire brüt alanı 162 m2'dir.
Satış şartları:

1) İhalenin yeri, günü ve saati: İhaleler Denizli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Adalet Mahallesi Hasan Gönüllü Bulvarı No: 9, 1. Kat 111 nolu İcra Satış Odası Merkezefendi / Denizli adresinde yapılacaktır.
1. açık arttırma: 01.10.2019 Salı günü saat: 10:25-10:30 arası,
2. açık arttırma: 08.10.2019 Salı günü saat: 10:25-10:30 arası yapılacaktır.
2) Gayrimenkulün arttırmaya esas muhammen bedeli: 200.000,00 TL (İkiyüzbinTürklirası), KDV: % 8'dir.
3) Birinci arttırmada tayin edilen zamanda gayrimenkul, üç defa bağırıldıktan sonra teklif olunan en yüksek bedelle ve bu bedelin rayiç bedelin %75'ini geçmesi şartıyla en çok arttırana ihale edilir. Teklif edilen bedel bu miktarı bulmasa en çok arttıranın taahhütü baki kalmak kaydıyla 7 gün sonra aynı yer ve saatte yapılacak ikinci açık arttırmada verilen bedelin rayiç bedelin en az % 50'sini ve takip masrafları tutarını geçmesi şartıyla en çok arttırana ihale edilir. Birinci arttırmada istekli çıkmaz veya pey sürülmezse ikinci arttırmada 6183 sayılı Kanunun 94. Maddesi gereğince birinci arttırmadaki şartlar aranacaktır.
4) Arttırmaya iştirak edeceklerden muhammen bedelin %7,5'i nispetinde (15.000,00 TL - OnbeşbinTürklirası) teminat alınır. Teminat Halk Bankası, Ziraat Bankası veya Vakıflar Bankası şubelerinden mutlaka Denizli Saymanlığı belirtilerek 1001 kodlu Geçici Teminat veya 1011 kodlu İcra Tahsilatı Geçmiş Dönem hesabına katılımcının T.C. Kimlik numarası veya vergi numarası belirtilerek yatırılması gerekmektedir. Teminat olarak 6183 sayılı Kanunun 10'uncu Maddesinin 1. ile 4. Bentlerinde sayılanlar kabul edilecektir. Satış peşin para ile yapılacak olup, alıcıya istenirse satış bedelini yatırması için 10 gün süre verilebilir. Satış bedeli haricinde tahsil edilecek olan Tellaliye harcı, K.D.V., damga vergisi, tapu alım satım harcı, tahliye giderleri ve işlemleri ve tüm masraflar alıcıya aittir. Birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir.
5) İhaleyi iştirak edeceklerin yanlarında kimlik belgesi veya katılımın tüzel kişilik adına olması halinde yetki belgesi ve teminat makbuzunun yatırıldığına dair banka dekontunun bulunması zorunludur.
6) İhaleye kakılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar, teklif ettikleri bedel ile tekrardan yapılacak olan son ihale arasındaki farktan, farka uygulanacak %5 faizden ve diğer zararlardan sorumludurlar. Bu fark ve zararlar ayrıca bir hükme hacet olmaksızın Müdürlüğümüzce 6183 sayılı Kanuna istinaden tahsil edilecektir. Bu fark ve zarar öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
7) İş bu ilan tapu kaydında adresi bulunmayan ilgililer ile tapu kaydında ad ve adresleri olup da tebliğ edilmeyen ilgililere de tebliğ yerine geçer.
8) Satışa iştirak edeceklerin şartnameyi görmüş ve kabul etmiş sayılacakları, şartnamenin Müdürlüğümüzde görülebilineceği, bilgi almak isteyenlerin Müdülüğümüz İcra Satış Servisine başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR