DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Denizli/Bağbaşı'nda 76 m³ daire icradan satılıktır

DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070509
Şehir : Denizli
Oda Sayısı : 2+1
: 76
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 23.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/80 Talimat
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 10:40
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
7. İCRA DAİRESİ


2019/80 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 168 Ada, 6 Parsel, BAĞBAŞI Mahalle/Köy, Yenipınar Mevkii, 3 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz 2 yıllık yapıdır. Daire bürüt alanı 76.81 m2 alanlıdır. Değerlendirme konusu daire apartmanın zemin katındadır. Apartmanda asansör vardır.Dairede doğalgazlı kombili bireysel ısınmalı kalorifer vardır. Dairede bulunan doğalgaz aynı zamanda mutfakta ve sıcak su içinde kullanılmaktadır. Apartman giriş kapısı alüminyum kapılıdır. Merdiven kaplamaları mermer kaplama merdiven korkulukları alüminyum korkuluk olarak yapılmıştır. Dairenin balkon korkulukları alüminyum camlı korkuluk olarak yapılmıştır Merdiven evitavan ve duvar sıvaları alçı sıva üzeri su bazlı saten boya yapılmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapılıdır. Dairede bir salon, iki oda, mutfak, lb+vc, banyo, antre hol ve bir adet balkonu vardır. Salon ve odaların döşeme kaplaması lamine parke duvar ve tavanları alçı sıva üzeri su bazlı saten boya saten boyalıdır.Tavanlarında asma tavan yapılmıştır. Mutfak seramik kaplama duvar ve tavanları alçı sıva üzeri su bazlı saten boyalıdır. Mutfak dolapları 4/6ve tezgahı vardır mutfak tezgahı granit mermer malzemeden yapılmış dolapları mdf lam malzemeden yapılmıştır. Lb vc banyo döşeme ve duvarları seramik kaplama yapılmış tavanları plastik asma tavan yapılmıştır. Antre ve hol döşeme kaplaması lamine parke duvar ve tavanları alçı sıva üzeri su bazlı saten boyalıdır. Binada çatı kiremit örtü olarak yapılmıştır. dairenin dış doğramaların renkli pvc doğrama ve doğramaların dışında demir ferforje korkuluk yapılmıştır. İç doğramları ahşap üzeri lake boya yapılmış dairede işçilik ve malzeme olarak iyi yapılmıştır. Taşınmaz daire bulunduğu yer itibariyle aydem,ptt ve belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Çevresinde bulunan parsellerde yapılaşmalar kısmen tamamlanmış tamamı ruhsatlı yapılar olup kaçak yapılaşma yoktur.Ulaşımı kolaydır. Konut alnı olarak tercih edilen yerlerdendir.
Adresi : Bağbaşı Mah.1140 Sk. N:68D:3 Zemint Kat Pamukkale / DENİZLİ
Yüzölçümü : 481,92 m2
Arsa Pay/Payda : 1/9
İmar Durumu : Taşınmaz Pamukkale belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planı sınırları içinde olup imar uygulaması yapılmış imar parselidir. İmar durumuna göre konut alanında olupüç kat inşaat izni verilmektedir. Yapılaşma nizamı(A)taşınmaz parsel içinde yeni yapılmış B+Z+2 normal katlımesken olan ruhsatlı yapı vardır. Yapılaşma şartı T.A.K.S : 0.40- K.A.K.S : 1.20 ön bahçe mesafesi 5.00 mt komşu mesafeleri imar durumundaki gibidir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (tüm alıcılar)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/12/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/80 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR