DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Denizli/Çakmak'da 104 m2 daire icradan satılıktır

DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01021190
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : ÇAKMAK MAH. / ÜÇLER
Oda Sayısı : 2+1
: 104
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 05.07.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5222 Esas
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
14.10.2019 10:15
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 Merkezefendi/Denizli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
7. İCRA DAİRESİ
2018/5222 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, 178 Ada, 4 Parsel, ÇAKMAK Mahalle/Köy, 17 Nolu Bağımsız Bölüm Umutkent-2 Siteleri 2 Blok 4 katta 17Bağımsız Bölüm mesken 2 oda 1 salon-antre, mutfak banyo ve tuvaletten ibaret ruhsata göre 104,11 m2 kullanım alanında olduğu belirtilmiştir. Mesken oda tabanları cilalı ahşap parke kaplı antre mutfak banyo tuvalet ıslak zeminleri seramik kaplıdır. Odalar Duvarları kum sıvalı plastik badanalı, Giriş kapısı çelik kapı, İç kapılar ahşap pres kapı, dış doğramalar PVC doğramalı mutfak tezgahı mermerit L tipi tezgah, dolapları mdf, daire kapısı çelik kapıdır.Bina asansörlü ve kalorifer bireysel kombili ısıtmalı, doğalgazlıdır. Yaklaşık 14-15 yıllık binadır. Son kattadır. Bina asansörlü daire doğalgazlı kaloriferlidir. Site (Umut-2)bahçeleri peyzaj çimlendirme yapılmış,düzenli ve bakımlı bir sitelerdir. Bahçe kısmında otopark, çocuk parkı, spor sahaları sosyal alanlar mevcuttur. Denizli Belediyesinin sosyal konut olarak ürettiği tip konutlardandır. Altyapısı tamamlanmıştır. Mesken güneye cepheli, Lüks ve 1.sınıf olmayıp, orta sınıf meskendir.Mesken son katta olup site olarak orta vasıflı, lüks değildir.Taşınmazın bulunduğu yerde TEK,PTT hizmetleri mevcut belediye hizmetleri tamamlanmıştır. Şehir merkezine yaklaşık 15 km mesafededir. Denizli'nin gelişme alanında, yakında Evora lüks konutları yapılmaktadır. Ulaşımı düzenli çalışan toplu ulaşım araçları ile yapılmaktadır.
Adresi : Tapuda Çakmak Mah.İdari Olarak Selçuk Bey Mah.Umutkent 2 Siteleri Ali Marım Bul.648 Sk. N:1/B K:4 D:17 Merkezefendi / DENİZLİ
Yüzölçümü : 118.048,71 m2
İmar Durumu : Toplu konut alanında ,ayrık nizam E:0.50 olduğu, taşınmaz üzerinde 5’er katlı 32 blok vardır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/09/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 14/10/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 Merkezefendi/Denizli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5222 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR