DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Denizli Honaz'da 128 m2 daire icradan satılıktır

DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052093
Şehir : Denizli / Honaz
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / HONAZ
: 128
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4858 Esas
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
16.12.2019 11:40
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
7. İCRA DAİRESİ
2017/4858 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Honaz İlçe, 144 Ada, 1 Parsel, HONAZ Mahalle/Köy, Cumhuriyet Mahallesi Mevkii, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Honaz İlçesi (Cumhuriyet Mahallesi) 144 ada 1 parselde 2 blok bina olup, binalar Bodrum+zemin+3 katlı bodrum katları arsa eğiminden dolayı ana yolla aynı hizada olup, bodrum kat işyeri(eczane) A Blokta bodrum kat 2 adet işyeri, üstteki 4 katta 8 daire mevcuttur.A Blokta zemin kat 3 nolu (sol) mesken 3 oda 1 salon 1 mutfak banyo lavabo+tuvalet ve önde ve arkada balkonu olan 128 m2 meskendir. Meskenin duvarları Alçı sıvalı saten boyalı tavanlarda alçı kartonpiyer mevcuttur. Kalorifer ısıtmalı, ancak doğalgaz bağlantısı yoktur.Meskenin oda-salon tabanı ahşap cilalı parke, antre-mutfak banyo tuvalet balkonları zemini seramik kaplı, banyoda duş kabinli küvet var, mutfak tezgahı mermerit, dairede vestiyer ve odalarda dolaplar mevcut, iç kapılar ahşap kapı, giriş kapısı çelik kapı dış pencereleri pvc doğramalı kalorifer ısıtmalıdır. Bina 18-20 yıllık binadır. Çevresinde genelde düzenli yapılar mevcuttur.Taşınmaz Cadde cepheli köşe daire, Honaz Devlet hastanesi üstündeki Kazım Karabekir caddesine ve yaya Yolu 2.sokak cephedir. Belediye Bankalar, çarşı merkezine ve pazaryerine biraz uzaktadır. Elektrik su doğalgaz altyapısı ve belediye hizmetleri mevcut, ulaşımı rahattır.
Adresi : Cumhuriyet mah Kazım Karabekir cad Salık Sit. A Blk N:1 (N:5) Honaz DenizliZemin katta sol daire (3 nolu) dairedir.
Yüzölçümü : 970 m2
Arsa Pay/Payda : 10/200
İmar Durumu : Honaz Belediyesi 1/1000 ölçekli imar planında konut alanı, Bodrum+4 katlı ruhsatlı binalar yapılmış olduğu belirlenmiştir.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/11/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 16/12/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4858 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR