DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Karahasanlı'da 106 m² daire icradan satılıktır

DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980575
Şehir : Denizli
: 106
Yayınlandığı Gazeteler

DENİZLİ 12.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7573 Esas
Muhammen Bedeli
:
255,500 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
16.07.2019 09:30
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
9. İCRA DAİRESİ
2018/7573 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli ili , Merkezefendi İlçesi , Karahasanlı Mahallesi, Köyaltı mevkii , 108 Ada, 15 Parsel noda kayıtlı 500 m2 arsa üzerinde, 58/500 Arsa Paylı , yapıda , zemin kat,1 nolu Bağımsız Bölüm mesken. Ana bina, bodrum kat, zemin kat, 1. 2. ve 3.kattan oluşan oluşan 5 katlı yapıdır. Bodrum kat müştemilat, çatı kiremit örtüdür. Bina bireysel kombi kaloriferli tabandan ısıtmalı doğalgaz yakıtlı ve asansörlüdür, ancak asansör çalışmamaktadır.Apartman giriş kapısı demir doğramadır.Giriş tabanı ve merdivenler mermer kaplamadır.Duvarlar alçı saten boyalıdır.Dış cephe pencere ve kapılar PVC doğrama ısı camlıdır.İhalesi yapılacak olan zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm mesken, salon, mutfak, 3 oda, banyo, lavabo-tuvalet ve iki balkondan oluşmaktadır.Daire giriş kapıları çelik hazır kapıdır. 2 balkon, banyo-tuvalet taban mermer, duvar seramik, tavanlar sıvalıdır. Koridor, odalar ve dolaplı, tabanları laminat parke, duvar saten boyalı, tavan kartonpiyerdir.Mutfak tezgahı mermer, alnı seramik, dolaplar beyaz boyalı sunta lam dolaptır.Girişte koridorda vestiyer dolabı vardır.Meskene ait temiz su çeşme bataryaları takılmamıştır.Elektrik ve su sayaçları takılmamış aboneleri alınmamıştır.Daire içerisinde mutfak ve oturma odası tavanları kartonpiyer spot aydınlatmadır.2017 yılında alınmış yapı ruhsatı mevcuttur, Yapı kullanma izin belgesi alınmamıştır, kat irtifakı kurulmuş, mesken 106,60 m2 alanlıdır. Daire içerisinde oturan yoktur.
Adresi : Karahasanlı Mah, 2031 sokak, no:20, zemin kat, 1 nolu daire Merkezefendi/DENİZLİ
Yüzölçümü : 106,60 m2
Arsa Payı : 58/500
İmar Durumu : 4 kat, ayrık inşaat nizamı, ön 5,00 m, yan 3,00 m. Konut alanlı
Kıymeti : 255.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Ayrıca beyanlar hanesinde 12/04/2017 tarihli "otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır" şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 16/07/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7573 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR