DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Karaman'da 121 m² daire icradan satılıktır

DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00968737
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : KARAMAN MAH. / SARAYLAR
: 121
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ OLAY 22.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/108 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
185,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.05.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
13.06.2019 09:30
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
9. İCRA DAİRESİ
2017/108 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, 370 Ada, 24 Parsel, KARAMAN Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz 3 oda 1 salon,mutfak, banyo, tuvalet,önde ve arkada balkonu bulunan balkonları pvc ile kapatılmıştır.Bina kiremit örtülü ahşap çatılıdır.Oda tabanları eski rabıta kaplı, bazı balkonlar tabanı kalebodur, mutfak zemini seramik yenilenmiş, mutfak tezgahı granit,dolapları yenilenmiş, banyo tuvalet kısmen yenilenmiş odaların duvarları plastik badanalıdır.İç kapılar ahşap cilalı kapı,daire kapısı çelik kapı, dış pencereleri pvc doğ.lıdır. Bina 21-22 yıllıktır. Daire doğalgazlı kaloriferlidir. Bina merdivenleri mozaik kaplı bina fazla bakımlı değildir.Daire içi bakımlı olup, binada asansör yoktur.Borç konut kredi finansmanından kaynaklanmakta olup, alıcılar KDV'den muaftır.
Adresi : Karaman Mah.1731 Sok. No:13 3. Kat Daire:7 Merkezefendi / DENİZLİ
Yüzölçümü : 121,57 m2
Arsa Payı : 50/418
İmar Durumu : Var , Komşuya mesafesi 5 m , Kat sayısı 3, İnşaat tarzı ayrık nizam, konut alanı
Kıymeti : 185.000,00 TL
KDV Oranı : %0
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/05/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 13/06/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/108 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR