DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Merkezefendi'de 148 m² daire icradan satılıktır

DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00970579
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : ÇAKMAK MAH. / ÜÇLER
Oda Sayısı : 3+1
: 148
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DENİZLİ 27.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/336 ESAS
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.05.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
14.06.2019 09:45
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ
2019/336 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, 321 Ada, 4 Parsel, ÇAKMAK Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Bina Bodrum+zemin kat+3 normal kattan oluşmaktadır.Binanın bodrum katında ortak kalan ve kapıcı dairesi, zemin katında ve diğer normal katlarda 2'şer adet mesken vardır.8 adet toplamda mesken bulunmaktadır.Bina giriş kapısı alimünyum doğ.dır.Zeminler mermer kaplama,merdiven korkulukları alimünyum doğ.dır.Binada asansör vardır.Isınma doğalgaz kombi sistemi iledir.5 nolu b.b. 2. katta bina giriş yönüne göre sol ön cephede yer almaktadır. 148 m2 net 160 m2 brüt alanlıdır. 1 salon, 3 oda,1 mutfak,antre,hol,banyo,wc+1 lv ve 4 balkon şeklindedir.Salon, antre. hol,mutfak ve odalarda zeminler laminant parke kaplamalıdır.Daire duvarları ve tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavanları spot aydınlatmalı kartonpiyer ters tavandır. Banyo-wc zemin ve duvarları seramik kaplamalı, tavanlar pvc ters tavandır.Mutfak dolapları laminant olup tezgah mermerdir.Daire dış kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan kapıdır.Dış cephe kapı ve pencelreleri PVC dir .Isıtma bireysel kombilidir. Kredi konut finansmanından kaynaklanmakta olup, alıcılar KDV'den muaftır.
Adresi : Selçukbey Mah.565. Sok.S.S.Gündoğdu Yap.Koop.Sitesi.A2 Blok No:3/C Kat:2 Daire:5 Merkezefendi / DENİZLİ
Yüzölçümü : 160 m2
Arsa Payı : 1/34
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 5, İnşaat tarzı Uygulama imar planı dahilinde,ayrık inşaat nizamlı,4 kat müsadeli,
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %0 (Kredi konut finansmanından kaynaklanmakta olup alıcılar KDV'den muaftır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/05/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/336 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR