DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Denizli Pamukkale'de 128 m2 daire icradan satılıktır

DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049580
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : DOKUZKAVAKLAR MAH. / KARŞIYAKA
Oda Sayısı : 3+1
: 128
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 12.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/696 Esas
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
18.11.2019 10:20
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
7. İCRA DAİRESİ
2018/696 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 2601 Ada, 1 Parsel, Dokuzkavaklar Mah, 1 Nolu B.Bölüm mesken 3 oda 1 salon 1 mutfak banyo tuvalet şeklinde balkonuyla birlikte 128 m2 dir. Mesken giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları cilalı ahşap kapı, dış pencereleri pvc doğramalıdır. banyo tuvalet kapısı pvc kapıdır. Antre-mutfak banyo tuvalet balkonlar seramik kaplı, banyo ve lavabo önleri duvarlar seramik kaplıdır. Odalar tabanı laminat parke kaplıdır. Duvarları kum sıvalı plastik badanalıdır. Daire soba ısıtmalıdır. Binanın bodrum katı ortak müştemilat olduğu ancak yerinde mesken haline getirilmiş olduğu belirlenmiştir. Bina üzerinde çatı vardır. Binanın merdivenleri mermer kaplama olmayıp, halen beton haldedir. Bina yaklaşık 7-8 yıllıktır. Bina etrafı bahçe duvarı ile kaplıdır. taşınmaz Aktepe mah, ara sok, köşe parselde, Asri mezarlık bölgesine yakın, semtindeki okullara yakındır. Semt camisine yakın, İl merkezine biraz uzak, 8-10 km mesafede, TEK,PTT hizmetleri mevcut, belediye hizmetleri mevcut, doğalgaz altyapısı yapılmış, ancak dairede doğalgaz ve kalorifer yoktur. Semt olarak Gerikalmış semtlerinden olup, Çevresinde daire fiyatları düşüktür. Bina yapı Ruhsatı Denizli nin büyükşehir statüsüne girmeden önce yapılmış, riskli alanda olmadığı bina yapım olarak lüks ve 1.sınıf olmayıp, orta sınıf yapılmıştır.
Adresi : Aktepe Mah. 2450 Sk. N: 6Pamukkale / DENİZLİ
Yüzölçümü : 301 m2
Arsa Pay/Payda : 1/2
İmar Durumu : Kat adedi 2 kat,taks=0,40 olduğu,üzerinde B+2 çatılı bina vardır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 18/11/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/696 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2019(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR