DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Pamukkale'de 148 m² daire icradan satılıktır

DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01044065
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : KINIKLI MAH. / KINIKLI
Oda Sayısı : 3+1
: 148
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

DENİZLİ 28.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4076 Esas
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ

2019/4076 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 1566 Ada, 3 Parsel, KINIKLI Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm 291,00 m2 alanlı arsa vasıflı taşınmaz üzerinde: bodrum+zemin+3 normal katlı betonarme bina vardır. Bina üzeri çatılı-örtülüdür. Bina ana giriş kapısı ve merdiven korkulukları aliminyum doğramalıdır. Merdiven mermer kaplamalıdır.Ortak alan duvar ve tavanı alçı sıvalı- badanalıdır.Binada asansör yoktur.Binada bodrum kat ortak alan olup, 4 nolu bağımsız bölüm 2. katta yer almaktadır. Bina 3. sınıf A grubuna girmektedir.148 m2 brüt alanlı mesken bir salon, bir mutfak, üç oda, bir banyo, bir wc, koridor, iki balkon şeklindedir.Dış cephe kapı ve pencereleri PVC. doğramalıdır. Zemin kaplamaları salon-koridor- odalarda laminant parke kaplamalıdır. Mutfak, banyo ve wc. de seramik kaplamalıdır. Duvarlar- tavan alçı sıvalı- asma tavanlı- spot aydınlatmalı- badanalıdır. Daire giriş kapısı çelik, daire içi kapılar ahşap- lake kaplamalıdır. Mutfakta tezgah wezalit dolaplar MDF Doğramalıdır. Banyoda duş teknesi- duşakabin, klozet, Hilton lavabo vardır. Koridorda MDF. Doğramalı vestiyer odalarda sabit yüklük dolapları vardır. Arka balkon ile kapatılmış ön cephe balkonu açıktır. Isıtma bireysel doğalgaz kombilidir.
Adresi : Siteler Mah. 6232 Sk. No:8 Kat:2 D:4 Pamukkale / DENİZLİ
Yüzölçümü : 130 m2
Arsa Payı : 148/650
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı blok nizamlı, 4 kat müsadeli
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4076 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR