DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Denizli Pamukkale'de 90 m² daire icradan satılıktır

DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01089878
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : ATALAR MAH. / İSTİKLAL
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 25.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4655 ESAS
Muhammen Bedeli
:
166,950 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 10:15
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
7. İCRA DAİRESİ
2019/4655 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli Pamukkale İlçesi Kuyupınar Mah. 2935 Ada, 1 Parsel,1 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı satışa konu taşınmaz 21 yıllık beş katlı betonarme binanın bodrum katında mesken olarak kullanılmakta ve 90.00 m2 alanlıdır. Apartman giriş kapısı alüminyum kapılıdır. Merdiven kaplamları mermer,merdiven ve balkon korkulukları demir olarak yapılmıştır. Binanın üzerinde kiremit örtü çatı vardır. Daire giriş kapısı ahşap kapılıdır. daire apartmanın bodrum katında olup apartman giriş kapısına göre binanın arka kısmında bulunan yol kotuna göre zemin kat durumunda apartman girişine göre ise -1.50 mt yoldan aşağıda kalmaktadır. Apartmanda asansör yoktur. Dairede doğalgazlı kombili ferdi ısınmalı kalorifer vardır. Dairede iki oda, bir salon, mutfak, banyo, WC, antre hol ve bir adet balkonu vardır. Salon zemini lamine parke duvar ve tavanları alçı sıva üzeri su bazlı saten boyalı odaların zemini ahşap rabıta, duvar ve tavanları alçı sıva üzeri su bazlı saten boyalıdır. Salon ve odaların tavanlarında kartonpiyer yapılmıştır. Mutfak zemini seramik kaplama duvar ve tavanları alçı sıva üzeri su bazlı saten boya yapılmıştır. Tavanlarında kartonpiyer yapılmıştır. Mutfak dolapları ve tezgahı vardır. Banyo WC zeminve duvarları seramik kaplama tavanları sıva üzeri bandana yapılmıştır. Banyoda klozet duş teknesi ve duşa kabin vardır. Antre hol zemini seramik duvar ve tavanları alçı sıva üzeri su bazlı saten boya yapılmıştır. Antrede sabit vestiyer vardır. Daire bakımlı olup iç doğramları ahşap üzeri boyalıdır. Dış doğramları ahşap malzemeden yapılmıştır. Dairenin dış doğramları üzerinde demir ferforje korkuluk vardır. Taşınmaz daire bulunduğu yer itibariyle AYDEM, PTT ve belediyenin tüm hizmetlerinde faydalanmaktadır. Çevresinde bulunan parsellerde yapılaşmalar tamamlanmış ulaşımı kolaydır. Yakınlarında İstiklal caddesi, Atatürk caddesi, Delikli Çınar meydanı, denizli Büyük şehir hizmet binası AVM'ler vardır.
Adresi :Atalar Mah. 624 Sok. No: 3 Pamukkale DENİZLİ
İmar Durumu : İnşaat tarzı Pamukkale Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planı sınırları içinde olup imar uygulaması yapılmış imar parseli olup ticari alanda kalmakta ve dört kat inşaat ruhsatı vardır.
Kıymeti : 166.950,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6-İş bu ilan tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ilgililere İİK nun 127. maddesi gereğince tebliğ yerine kaimdir 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4655 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR