KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Derince/Sopalı'da 92 m2 daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064615
Şehir : Kocaeli / İzmit
: 92
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ DEMOKRAT 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5124 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No: 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/5124 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Taşınmazın kaydı ve özellikleri :Kocaeli Derince SOPALIÇİFTLİĞİ 3111 Ada, 4 Parsel,C blok 2.kat, 7 nolu bb taşınmaz
arsa üzerinde bulunan, kat mülkiyeti kurulmuş, "4 Blok Üçer Katlı Betonarme Bina ve Arsası" ana taşınmaz niteliklisitenin herhangi bir eklentisi yoktur, Konu taşınmaz projedeki yeri ile uyumludur.Derince İlçesinde, meskun alanda olup, Öğretmenler Caddesi üzerindeki Günkay Palmiye Evleri isimli 4 bloklu sitede bulunmaktadır. Site yaklaşık 8 yıllık olup, etrafı bahçe duvarı ile çevrilidir, bloklar arasında, ortada kalan alan açık otopark olarak kullanılmaktadır. Sitede havuz, canlı güvenlik, sosyal tesis v.s. lüks donatı olmadığı,sosyal konut niteliklerinde bir site olduğu görülmüştür. Ana cadde üzerinde bulunması nedeniyle ulaşım sorunu yoktur, sitedeki her blok 3 katlıdır. toplam 9 daire vardır, konu daire ara katta, güneydoğu cephededir. İçi gezilmiş, borçlunun ikamet ettiği ifade edilmiştir. Dairenin 3 yatak odası, salon, mutfak, tuvalet ve banyodan müteşekkil, 2 balkonlu olduğu, kuru zeminlerin laminant, ıslak zeminlerin seramik, pencerelerin pvc, iç kapıların amerikan kapı olduğu, doğalgaz kat kaloriferli olduğu, odaların ve salonun geniş olmadığı, 108 m² brüt, 92 m² net alanında olduğu anlaşılmıştır.Değerini etkileyen olumlu nitelikleri: Site içinde olması, 17 Ağ.1999 depreminden sonra yapılmış, az katlı binada bulunması, ara katta olması, ulaşım sorununun olmaması, kaloriferli olması, otopark sorunu bulunmaması.Değerini etkileyen olumsuz nitelikleri: Küçük daire olması, sitenin sosyal konut niteliklerinde yapılmış olması.
Yüzölçümü : 2.746,00 m2 Arsa Payı : 2/62
İmar Durumu : İnşaat tarzı konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 16/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 13/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No: 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5124 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR