DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Bağlar'da 4+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070824
Şehir : Diyarbakır / Bağlar
Semt-Mahalle : ALİPINAR MAH. / ALİPINAR
Oda Sayısı : 4+1
: 180
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

GE GÜNEYDOĞU EKSPRES 22.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2392 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 15:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2019/2392 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Diyarbakır İl, Bağlar İlçe, 4241 Ada, 3 Parsel, ALİPINAR Mahalle, C blok 1. Kat 1 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Alınan bilirkişi raporunda yapıdaki toplam kat adedi 10 olup binada bir adet asansör bulunmaktadır. Yapının yer aldığı sitede çevre düzenlemesi yapılmış olup özel güvenlik, yeşil alanlar ve açık otopark alanları mevcuttur. Taşınmazın yer aldığı site, Urfa Bulvarı ile Orhan Doğan Caddesinin kesişim kavşağından güneydoğu istikametine doğru ilerlerken Şatopark Düğün Salonunu 100 m geçtikten sonra sağ tarafta yer almaktadır. Çevresinde genel olarak zemin katları dükkân, normal katları mesken olarak kullanılan site tarzı yapılaşmalar mevcuttur. Taşınmazın yakın çevresinde Yeni Hal, Ceylan AVM, Memorial Dicle Hastanesi gibi kamusal kullanım alanları yer almaktadır. Taşınmaz, Bağlar Belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup özel ve toplu taşıma araçlarıyla ulaşımı kolaydır. Taşınmaz, yeni yerleşim bölgesinde yer alması nedeniyle avantajlı bir konumdadır. Ancak, şehir merkezine uzaklığı olumsuz özellik olarak sayılabilir. Taşınmaz, 4 oda, 1 salon toplam 180 m² net, 200 m² brüt kullanım alanına sahip olup giriş kapısı çelik, iç kapılar camlı ahşap panel, pencere doğramaları pvc malzemeden imal edilmiştir. Salon ve odaların zeminleri laminant parke, duvarları saten boya ve duvar kâğıdı ile kaplıdır. Mutfak zemini mermer döşeme, duvarları saten boyalıdır. Mutfak dolapları MDF malzemeden yapılmış olup tezgâh granittir. Banyo ve tuvalet zeminleri ve duvarları seramik kaplıdır. Meskende iki adet balkon bulunmaktadır. Şeklinde belirtilmiştir.
Adresi: Taşınmaz, Bağcılar Mahallesi, Orhan Doğan Cad. Ataş Şehir-2 Sit. No: 28 C Blok./1 Adres Kodu: 3007636669 Bağlar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü: 11.806,10 m²
Arsa Payı: 9438/1180610
İmar Durumu: E (Emsal) = 1.60,max. TAKS = 0.25,max.h = 30.50 m (10 kat) yapılaşma koşullarına sahip konut imar alanında
Kıymeti: 290.000,00 TL
KDV Oranı: %8
Kaydındaki Şerhler: Yönetim Planı: 25/03/2015
1. Satış Günü: 28/11/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü: 25/12/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2392 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR