DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Kayapınar Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035665
Şehir : Diyarbakır / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

GE GÜNEYDOĞU EKSPRES 07.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1852 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2019/1852 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 2797 Ada, 1 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, A Blok, 8. Kat, No:15 Nolu Bağımsız Bölüm, 14/06/2019 tarihli bilirkişi raporuna göre ; Taşınmaz çift asansörlü, Bireysel doğalgaz ısıtma sistemli, B+Z+14 katlı, 2010 yılı inşalı, Öz Güvenel-2 Sitesi Güney-Doğu-Batı cepheli A Blok 8. kat 15 nolu meskenin iç mekanının hol ve antre bağlantılı 4 oda 1 salon mutfak çift banyo wc dağılımlı 2 balkonlu olduğu, 170,00 m² Net kullanım alanlı, 215,00 m² Brüt kullanım alanlı, Ahşap Görünümlü Çelik Kapı girişli, yer zeminleri kısmen laminant parke kısmen granit kaplamalı, Islak zeminler granit kaplamalı olup, duvarları kısmen duvar kağıdı kısmenalçı saten sıva üzeri plastik boyalı, banyo-wc duvarları tavana kadar seramik fayans kaplamalı olduğu, mutfak eviye tezgahı granit alt ve üst ahşap lake dolaplı olup, banyo Türk Hamamlı, duşakabinli-Hilton Lavabolu, Tavanlar alçıpan asma tavan kaplamalı banyo ve wc tavanları alüminyum metal süzgeç asma tavan kaplamalı olduğu, pencereler pimapen kapılar Amerikan panel kapı olup, vestiyer ve yüklüklü, elektriği ve suyu müstakil olduğu, İcraya Konu Taşınmazın; Kuzeybatısında Mevlana İlkokulu, Ali Emri Anadolu Lisesi ve Eski Tekel Depoları Güneybatısında Hz. Ali Cami bulunmakta olduğu bilirkişi tarafından tespit edilmiştir.
Adresi : Medya Mah. Tekel Cad. Öz Güvenel-2 Sit. A/Blok Apt. No. No:47/A / 15 Kayapınar / DİYARBAKIR
Arsa Payı : 50/3348
İmar Durumu : Kayapınar Belediyesi sınırları dahilinde yürürlükteki 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında söz konusu parsel E (EMSALİ): 1,25 olup TAKS ( Temel Alan Katsayısı) 0,20 planlama şartlarında,
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Yönetim Planı:11/08/2010, tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1852 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR