DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Kayapınar'da 3+1 150 m² daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039386
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 17.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17685 ESAS
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.10.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2019/17685 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 6188 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, A BLOK 2. KAT 9 NOLU DAİRE Nolu Bağımsız Bölüm Alınan bilirkişi raporunda taşınmaz, 9 bağımsız bölüm numaralı mesken A Blok 2. Katında yer almakta olup, 3 oda, 1 salon toplam yaklaşık 150 m2 olup daire giriş kapısı çelik olmakla, taşınmazda oturan kiracıların evde olmamaları nedeniyle emsal bilgiler bina sakinlerinden alındığı, buna göre İç kapılar ahşap, pencere doğramaları pvc malzemeden imal edilmekle salon ve odaların olup duvarları alçı sıva üzeri mat boya kaplamalı, mutfak ve hol zemini seramik duvarları alçı sıva üzeri mat boyalı banyo ve tuvalet zeminleri ve duvarları seramik kaplı, Isıtma doğalgaz kombili, taşınmaz, tapu kaydında zemin artı yedi katlı kargir apartman ve arsası niteliğinde bağımsız bölümü mesken gözükmekte olup 6188 parselde yer almaktadır. Bağımsız bölümün arsa payı 18/1728 dir. Taşınmazın tapu kaydına göre toplam yüzölçümü 3.195,63 m²? olup taşınmaz, ulaşım kolaylığı ve kat mülkiyeti avantajlarına sahip olduğu Yapının İnşa Tarzı Betonarme olup; Yapı Sınıfı ve Grubunun tayininde Bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 26 Nisan 2018 tarih ve 30403 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında kullanılacak 2018 yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğin 1. Maddesi esas alınmış, buna göre yapının sınıfı 4. Sınıf A Grubu yapı olarak tanımlandığı apartman tipi konutlar (Yapı yüksekliği 30,50 m.?den az yapılar). Yapı nizamı zemin katları dükkanlar olan 4 daire üzeri üç bloktan oluşmakta, yapının toplam kat adedi 8 olup 1 asansörlü, site bekçi kulübesi olup özel güvenlik bulunmakta, açık otopark ve oyun alanları mevcut oluduğu 22/04/2019 tarihinde tespit edilmiştir.
Adresi : Bağcılar Mahallesi Karanfil 6 Caddesi 1056. Sok Şahin Sitesi A Blok No: 2/9 Bağlar/DiyarbakırBağlar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 3.195,63
Arsa Payı : 18/1728
İmar Durumu : Yan bahçe mesafesi 3 metre,ayrık nizam-2 kat şeklinde olup,tapu kaydında Kayapınar Belediyesi olarak belirtildiği ancak idari olarak Bağlar Belediyesi sınırlarında kaldığı tespit edilmiştir.
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : Y.P.T : 06/01/1997
1. Satış Günü : 04/10/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17685 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR