DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır/Kayapınar'da 3+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01046804
Şehir : Diyarbakır / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
: 165
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR SÖZ 05.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1232 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
235,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2019 15:40
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 15:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2019/1232 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 6838 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, B Blok 2. Kat 6 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın 3 oda 1 salon olup, 2 balkonlu olduğu, olduğu, net 165m² brüt 185m² olduğu, giriş kapısının çelik, iç kapılarının camlı ahşap panel olduğu, pencere doğramaları pvc malzemeden imal edilmiş olduğu, salon ve oda zeminlerinin laminant parke olup duvarları saten boyave duvar kağıdıyla kaplı olduğu, mutfak zemini karo döşeme duvarları saten boyalı olduğu, mutfak dolapları MDF malzemeden yapılmış olup tezgahın granit olduğu, banyo ve tuvalet duvar ve zeminlerinin seramik kaplama olduğu, taşınmazın yakın çevresinde cami, okul, Mega Center AVM, Memorial Hastenesi gibi kamusal kullanım alanları yer almakta olup özel ve toplu taşıma araçları ile ulaşımın kolay olduğu 01.07.2019 tarihli bilirkişi raporundan anlaşılmaktadır.
Adresi : Mevlana Halit Mahallesi, Urfa Bulvarı Oran Sitesi, B Blok Kat;2 Daire;6Bağlar/Diyarbakır
Yüzölçümü : 3.439,31 m2
Arsa Payı : 6/444
İmar Durumu : Taşınmaz Bağlar Belediyesi sınırları dahilinde H=8 Kat müsaadeli yapılaşma koşullarına sahip imar alanında kalmakta olduğu, Planda tahsisli alan: %56 Mesken Konut Alanları, %7 Parklar Çocuk Bahçeleri
Kıymeti : 235.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 15:40 - 15:45 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 15:40 - 15:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1232 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR