DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Kayapınar'da 4+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01029831
Şehir : Diyarbakır / Merkez
Oda Sayısı : 4+1
: 185
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 7
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR OLAY 24.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17670 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 14:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR9. İCRA DAİRESİ
2019/17670 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 4302 Ada, 6 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, A-6 Blok 7. Kat 13 No.lu Mesken Niteikli Bağımsız Bölüm 01/04/2019 Tarihli Bilirkişi Raporuna Göre: Taşınmazın 4+1 olduğu, kaba brüt alanın 212 m² olduğu, net alanının 185 m² olduğu, 1 adet banyo ve wc olduğu, ulaşım imkanlarının yeterli, yoğun yerleşim alanında ve okul, alışveriş imkanlarının yeterli olduğu, otogar civarında, yeteri peyzaj ve otopark alanı olan Alınak adındaki site içerisinde olduğu, sitenin girişinde güvenlik nizamiyesi bulunduğu, meskenin bulunduğu blok her katta 2 daire şeklinde imar edilmiş olduğu bu şekilde 3 ayrı cepheye baktığı, asansörü bulunan blokta ara katta bulunan taşınmazın doğalgaz ısıtmalı olduğu, ıslak zeminleri hariç ahşap parke kaplı meskende, ahşap gövdeli çelik kapı, vestiyer ve yüklük bulunduğu, meskenin iç kapıları ahşap doğrama olup pencere ve balkon kapıları pwc doğrama olduğu, meskenin duvarlarının kısmen duvar kağıtlı, kısmen saten boyalı, tavanın ise plastik boyalı olduğu, taşınmazın ıslak hacimleri seramik, geriye kalan hacimler ise laminant parke kaplı olduğu, mutfak tezgahının granit ve dolapların lüks kaplama ahşap doğrama ve ankastre tarzda olduğu meskenin banyosunun duşa kabinli ve dolaplı olduğu, duvarlarının kısmen dekoratif duvar kağıdı ile kaplı, tavanların ise dekoratif tavan şeklinde olduğu ve taşınmazın iç kapılarının hazır imalat lake kapılar olduğu ve taşınmazın kat mülkiyetli olduğu bildirilmiştir.
Adresi : Bağcılar Mah. 1216 Sok. Alınak Damla Sit. A6 Blok No.6A İç Kapı No.13 Bağlar / Diyarbakır
Yüzölçümü : 30.040,48 m2 Arsa Payı : 100/24810
İmar Durumu : Bağlar Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında Emsal: 1,6 - TAKS:0,25 - hmax: 30,50m olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 300.000,00 TL KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı: 20/01/2012, AT Bu gayrimenkulün mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir.
1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17670 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR