DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Kayapınar'da 4+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01032383
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Oda Sayısı : 4+1
: 190
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TİGRİS HABER 30.07.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4013 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2019/4013 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İli, Kayapınar İlçesi, 4313 Ada, 6 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, B BLOK KAT:3 NO:6 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı taşınmaz. Satışa konu taşınmazın 2010 İnşalı,B+Z+A+8 katlı asansörlü,doğalgaz ısıtma sistemli Baturay Zaman Evleri B Blok Kat:3 6 no'lu meskenin iç mekanın hol ve antre bağlantılı 4 oda,1 salon,mutfak,2 banyo,wc dağılımlı,2 balkonlu,190 m2 kullanım alanlıdır.Odaların yer zemindöşeme kaplamaları laminat parke ile kaplıdır.Mutfak,antre ve holün zemin döşeme kaplamaları granit seramik kaplama ile kaplıdır.Taşınmazın ıslak mahaller hariç kalan tüm mahallerin duvarları saten alçı sıva üzerine mat boya ile boyalıdır.Banyo ve wc yer zeminleri seramik kaplama,duvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplıdır.Antre,hol ve odaların tavanları alçıpan asma tavan kaplamalı olup üzeri yarı mat boya ile boyalıdır.Mutfakta bulunan tezgah,çelik eviyeli olup granit kaplamalıdır.Banyo duşa kabinli olup, 1 adet duvara monteli ayaksız klozet ve ahşap doğramadan imal edilmiş alt ve üst dolaplar bulunmaktadır.Islak hacimlerin wc ve banyo tavanları alüminyum asma tavanlıdır.Meskenin pencereleri ve balkon kapıları ahşap görünümlü çelik doğramadan imal edilmiştir.Holde ahşap doğramadan imal edilmiş kayar kapılı,raflı,gömmeli dolap bulunmaktadır.Elektriğn ve suyun müstakil,aboneliklerin mevcut olduğu görülmüştür.
Adresi : Bağcılar Mah.Aram Tigran Cad.Baturay Zaman Evleri B Blok Kat:3 No:6 Kayapınar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 17.627,39 m2
Arsa Payı : 150/22091
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı E(Yapı Emsali)=1,60 TAKS(Taban Alan Katsayısı)=0,25 Max H(Bina Maksimum Yüksekliği)=27,50 Metre(9 Kat) İlk Ruhsat 2010 yılında alınmıştır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 14/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4013 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR