DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır/Kayapınar'da 4+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039389
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Semt-Mahalle : DİCLEKENT MAH. / KAYAPINAR
Oda Sayısı : 4+1
: 205
Bulunduğu Kat : 11
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 17.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/70587 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.09.2019 13:30
İkinci Satış Günü
:
25.10.2019 13:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2019/70587 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 1038 Ada, 5 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, A BLOK 22 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Alınan bilirkişi raporunda taşınmaz, 4 oda 1 salon toplam 205 m2 olup giriş kapısı çelik, iç kapılar camlı ahşap panel, pencere doğramaları pvc malzemeden imal edilmiş olmakla salon ve odaların zeminleri laminant parke, duvarları saten boya ve duvar kağıdı ile kaplı, mutfak zemini karo döşeme, duvarları saten boyalı, mutfak dolapları MDF malzemeden yapılmış olup tezgah granit, banyo ve tuvalet zeminleri ve duvarları seramik kaplı, meskende 2 adet balkon olup; site, Diclekent Bulvarı boyunca kuzeybatı istikametine doğru ilerlerken Medya kavşağını 200 m geçtikten sonra yolun sol tarafında yer almakta, çevresinde genel olarak zemin katları dükkan, normal katları mesken olarak kullanılan site tarzı yapılaşmalar mevcut olup taşınmazın yakın çevresinde cami, lise ve ilköğretim okulu, batı hastanesi gibi kamusal kullanım alanları yer almakta, Kayapınar Belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup özel ve toplu taşıma araçları ile ulaşımının kolay olduğu 20/06/2019 tarihinde tespit edilmiştir.
Adresi : Diclekent Mahallesi 264. Sok. Eta -21 Murat Sitesi, A Blok Kat:11 Daire:22Kayapınar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 8.777,98 m2
Arsa Payı : 40/3756
İmar Durumu :, İnşaat tarzı Yola mesafesi: A Blok 10 m inşaat cephesi: A Blok 29,40 m. inşaat derinliği: A Blok 16,90 m. Saçak seviyesi: A Blok 42,50 m.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : % 8
Kaydındaki Şerhler : Y.P. T.: 22/011/2005
1. Satış Günü : 30/09/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/70587 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR