DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Yenişehir'de 150 m2 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041142
Şehir : Diyarbakır / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR ÖZGÜR HABER 21.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
9. İCRA DAİRESİ 2019/59190 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
9. İCRA DAİRESİ

2019/59190 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 1000 Ada, 3 Parsel, SEYRANTEPE Mahalle/Köy, B Blok 5.Kat 7 Mesken Nitelikli Bağımsız Bölüm Bilirkişi Raporuna Göre; B+Z+8 katlı asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli, 1995 yılı inşaalı, Kübik Apt. B BLok Kat.5 No.7 olduğu ancak yerinde yapılan tespitte ipotek borçlusuna ait taşınmazın B Blok Kat.5 No.7 olmadığı C Blok Kat.5 No.6 olduğunun tespit edildiği, tesbit tarihinde meskenin kapalı olması nedeniyle örnek alınan emsal taşınmazın iç mekanının hol ve antre bağlantılı 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan oluşmakta olduğu, yaklaşık olarak 150 m2 kullanım alanlı olduğu, dairenin salon ve odalarının zemin döşeme kaplamaları kısmen seramik kaplama kısmende laminant parke ile kaplı olduğu, ıslak hacimler hariç taşınmazın duvarları ve tavanları saten alçı sıva üzeri mak boya ile boyalıdır. Islak mekan (banyo ve wc) hacimlerinin zemin kaplamalarının sermaik kaplama ile duvarları fayans kaplama olduğu, taşınmazın tüm tavanları saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalı olup odaların tavanları kartonpiyerli perde fonlu olduğu, mutfak mahallinin duvarları fayans kaplama ile kaplı olduğu, mutfakta bulunan tezgah mermer olduğu, tezgah üstü ve altı dolaplar ahşap doğramadan imal edildiği, banyoda duşa kabin ve klozet bulunduğu, daire dış kapısı çelik, iç kapıları ahşap, pencereler PVC doğramadan imal edilmiş olduğu, elektrik ve suyun müstakil olduğu bildirilmiştir.
Adresi : Seyrantepe Mah. Prof. Dr. Selahattin Yazıcıoğlu Cad. Kubik Apt. B Blok Kat: 5 No.7 Yenişehir / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 847,00 m2 Arsa Payı : 25/500
İmar Durumu : Yenişehir Belediye sınırları dahilinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında 1000 ada 3 parselin B-8 (ayrık nizam) kat konut, % 30 taban alanlı konut+işyeri olarak planlama şartlarında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 190.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 976 Ada, 4 Parsel, SEYRANTEPE Mahalle/Köy, A Blok 6.Kat 11 No.lu Mesken Nitelikli Bağımsız Bölüm Bilirkişi Raporuna Göre; B+Z+11 Katlı 2 Asansörlü, Isıtma sistemi merkezi doğalgaz, 1994 yılı inşalı Diyar Galeria No.6/A A Blok Kat.6 No.11 meskenin keşif tarihinde kapalı olduğundan emsal taşınmazın iç mekanının hol ve antre bağlantılı 4 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc, antre ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olduğu, yaklaşık olarak kapalı alanı 195 m² kullanım alanlı, dairenin salon ve odalarının zemin döşeme kaplamaları laminat parke kaplama olduğu, diğer mahallerin (mutfak, antre, hol) zeminleri granit seramik kaplama ile kaplı olduğu, mekanların ıslak hacimler (wc, banyo) hariç, duvarları kısmen dekoratif duvar kağıdıyla kaplı olduğu kısmen de mat boya ile boyalı olduğu, ıslak mekan hacimlerin (wc, banyo) zemini seramik kaplama ile kaplı olduğu, duvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplı olduğu, meskenin tüm htavanları (ıslak hacimler hariç) ile duvar birleşim yerleri kartonpiyer ile yapılı olduğu, mutfakta tezgah mermer olup seramik evyeli olduğu, tezgah üstü ve altı dolapları ahşap doğramadan yapılı olduğu, banyoda duşa kabin, hilton lavabo ve 1 adet klozet bulunmakta olduğu, daire kapısının çelik, iç kapıların ahşap, pencerelerin PVC doğramadan imal edilmiş olduğu, antrede sabit vestiyer ve yüklük olduğu, ıslak hacimlerin tavanlarının PVC asma tavan ile yapılı olduğu bildirilmiştir.
Adresi : Seyrantepe Mahallesi Elazığ Caddesi Diyar Galeria No.6/A A Blok Kat.6 No.11 Yenişehir / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 6.092,00 m2 Arsa Payı : 3/3462
İmar Durumu : Yenişehir Belediyesi Sınırları Dahilinde 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Kapsamında Ayrık Nizam, Hmax:36,50 mt ve konut + ticaret yeri olarak planlama şartlarında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 190.000,00 TL KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı, Askeri Güvenlik Bölgesi İçindedir-Şerhle ilgili olarak; T.C. Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı 7' nci Kolordu Komutanlığının 19 Temmuz 2019 Tarih - 57648856-340.01-/733090/4255-1797 Sayılı Askeri Güvenlik Şerhi (2018/59190) Konulu yazısı gereğince taşınmazın cebri icra yolu ile "Türk Vatandaşlarına" satışının yapılabileceği,
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/59190 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR