DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır/Yenişehir'de 2+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01021232
Şehir : Diyarbakır / Merkez
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GE GÜNEYDOĞU EKSPRES 04.07.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/78874 ESAS
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
02.10.2019 14:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2018/78874 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 813 Ada, 113 Parsel, YENİŞEHİR Mahalle/Köy, Cadde Mevkii 1 KAT 10 NOLU MESKEN Nitelikli Bağımsız Bölüm 18/12/2018 Tarihli Bilirkişi Raporuna Göre; Taşınmazın 1979 Yılı İnşalı B+Z+4+ katlı asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli olduğu, meskenin iç mekanının hol ve antre bağlantılı 2 oda 1 salon, mutfak, 2 banyo, wc dağılımlı, 2 balkonlu brüt 90m² kullanım alanlı olduğu, taşınmazın tüm mahallerinin zemin döşeme kaplamalarının seramik kaplama malzemesiyle kaplı olduğu, ıslak hacimler -wc, banyo ve mutfak mahalli hariç tüm mahallerin duvarlarının saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalı olduğu, banyo-wc ve mutfak mahallerinin duvarlarının tavana kadar fayans kaplama ile kaplı olduğu, antre, hol, mutfak ve odaların tavanlarının boyalı olduğu, mutfakta bulunan tezgah, eviyeli olup mermer kaplamalı olduğu, mutfakta bulunan alt ve üst dolapların ahşap doğramadan imal edilmiş, kapalı ve raflı olduğu, pencereler ve balkon kapılarının PVC doğramadan, kapılar ahşap doğramadan (kısmen camlıdır), dış kapı çelik doğramadan imal edilmiş olduğu ve kat irtifakı kurularak mülkiyet dağılımının yapıldığı ve ayrıca taşınmazın tapuda 1.kat olarak belirtilmiş ise de keşif esnasında taşınmazın 2.katta olduğunun tespit edildiği bildirilmiştir.
Adresi : Yenişehir Mahallesi Kurt İsmail Paşa 8.Sokak Şebnem Aprtmanı Kat.1 No.10 Yenişehir / Diyarbakır
Yüzölçümü : 653 m²
Arsa Payı : 4/96
İmar Durumu : İnşaat tarzı Yenişehir Belediyesi sınırları dahilinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında A-7 (ayrık nizam 7 kat-E(Yapı Emsali)= 2,10- TAKS (Taban Alan Katsayısı)= 0,30 olup planlama şartlarında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 04/09/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 02/10/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 810 Ada, 66 Parsel, YENİŞEHİR Mahalle/Köy, 3. KAT 10 NOLU MESKEN Nitelikli Bağımsız Bölüm 18/12/2018 Tarihli Bilirkişi Raporuna Göre; Taşınmazın 1986 Yılı İnşalı B+Z+7 katlı asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli, meskenin keşif tarihinde kapalı olduğundan emsal taşınmazın iç mekanının hol ve antre bağlantılı 3 oda 1 salon, mutfak, 2 banyo, wc dağılımlı, 2 balkonlu, brüt 120 m² kullanım alanlı olduğu, taşınmazın tüm mahallerinin zemin döşeme kaplamalarının seramik kaplama malzemesiyle kaplı olduğu, ıslak hacimler - wc, banyo ve mutfak mahalli hariç tüm mahallerin duvarları dekoratif duvar boyası ile boyalı olduğu, banyo wc ve mutfak mahallerinin duvarlarının tavana kadar fayans kaplamalı olduğu, antre hol, mutfak ve odaların tavanlarının boyalı olup perde fonlu kartonpiyerli olduğu, mutfakta bulunan tezgah, eviyeli olup granit kaplamalı olduğu, mutfakta bulunan alt ve üst dolapların ahşap doğramadan imal edilmiş, kapalı ve raflı olduğu, banyo duşa kabinli olup klozet ve Hilton lavabolu, lavabo altında ve üstünde ahşap doğramadan imal edilmiş dolaplar bulunduğu, pencereler ve balkon kapılarının PVC doğramadan, kapılar ahşap doğramadan (kısmen camlıdır), dış kapı ahşap görünümlü çelik doğramadan imal edilmiş olduğu ve ana taşınmaz üzerinde kat irtifakı kurularak mülkiyet dağılımının yapıldığı bildirilmiştir.
Adresi : Yenişehir Mahallesi Akkoyunlu Cadde Genç Aydın Apartmanı Kat.3 No.10 Yenişehir / Diyarbakır
Yüzölçümü : 928 m² Arsa Payı : 4/134
İmar Durumu : İnşaat tarzı Yenişehir Belediyesi sınırları dahilinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında M2, A-8 (ayrık nizam 8 kat-E (Yapı Emsali)= 2,40- Taks (Taban alan katsayısı) = 0,30 olup planlama şartlarında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 145.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 04/09/2019 günü 14:55 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 02/10/2019 günü 14:55 - 15:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/78874 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR