DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01011140
Şehir : Diyarbakır / Yenişehir
Semt-Mahalle : AZİZİYE MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Yayınlandığı Gazeteler

MÜCADELE 14.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2423 E.
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.07.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
20.07.2019 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2019/2423 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İli, Yenişehir İlçesi, 280 Ada, 6 Parsel, Aziziye Mahallesi, A/Blok 8.Kat 53 Nolu Bağımsız Bölüm, Satışa konu tapu kaydında mesken nitelikli borçluya tam mülkiyetli bulunan meskenin; 2014 inşalı, 2B+Z+23 katlı asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli olduğu, taşınmazın keşif tarihinde kapalı olduğu, onaylı kat irtifak projesinden ve emsal taşınmaz üzerinde yapılan incelemelerde iç mekanın hol ve antre bağlantılı 3 oda, 1 salon, mutfak, çift banyo, wc dağılımlı, 2 balkonlu, 115 m2 olduğu, Odaların yer zemin döşeme kaplamaları laminat parke ile kaplı, Mutfak, antre ve holün zemin döşeme kaplamaları granit seramik kaplama ile kaplı, Duvarların kısmen saten alçı sıva üzerine mat boya ile boyalı, kısmen de dekoratif duvar kâğıdı ile kaplı, Banyo ve wc yer zeminleri seramik kaplama, duvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplı, Antre, hol ve odaların tavanları alçıpan asma tavan kaplamalı olup üzeri yarı mat boya ile boyalı, Mutfakta bulunan tezgâh, çelik eviyeli olup granit kaplamalı, Mutfakta bulunan tezgâh altı ve üstü dolaplar ahşap doğramadan imal edilmiş olup ankastre tipli, Mutfakta alt ve üst dolap arasında kalan duvar fayans kaplama ile kaplı, Banyo duşa kabinli olup,1 adet duvara monteli ayaksız klozet ve ahşap doğramadan imal edilmiş alt ve üst dolaplar bulunmaktadır. Islak hacimlerin-wc ve banyo- tavanları alüminyum asma tavanlıdır. Meskenin pencereleri ve balkon kapıları PVC doğramadan, meskenin iç kapılar ahşap doğramadan, dış kapısı ahşap görünümlü çelik doğramdan imal edilmiştir. Holde 1 adet ahşap doğramadan imal edilmiş kayar kapılı, raflı gömmeli dolap bulunmaktadır. Elektriğin ve suyun müstakil, aboneliklerin mevcut olduğu görülmüştür. Taşınmazın bulunduğu bloğun bodrum katında; havuz, 2 adet oyun alanı, yönetim odası, spor salonu, hamam ve sauna gibi sosyal alanlar bulunmaktadır. Vaziyet planı incelendiğinde C Blok olarak görünen kısmın A ve B Bloklarına ait kapalı otopark olduğu görüldüğü 05/04/2019 Tarihli bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi : Aziziye Mah. Toki 2. Cadde A Plus Seyrantepe Sitesi A. Blok 8.Kat No:53 Yenişehir /DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 20.324,54 m2 Arsa Payı : 20/8432
İmar Durumu :İnşaat tarzı Yenişehir Belediyesi sınırları dâhilinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında *E(Yapı Emsali)=2,00 *Max H= Serbest *Lejant= Konut planlama şartlarında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca MuafKaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 25/07/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 20/08/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İş bu satış ilanı tebliğ şartı bulunup tebliğ edilemeyen tüm ilgililere ilanen tebliğ hükmündedir. (İİK Md. 127) 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2423 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR