DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Yenişehir'de 5+1 daire icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049313
Şehir : Diyarbakır / Yenişehir
Semt-Mahalle : ÜÇKUYU MAH. / ŞEHİTLİK
Oda Sayısı : 5+1
: 135
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR SÖZ 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/25892 ESAS
Muhammen Bedeli
:
245,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 14:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2019/25892 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 1186 Ada, 4 Parsel, ÜÇKUYU Mahalle, A Blok 7.Kat 26 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Alınan bilirkişi raporunda, taşınmazın bahçe peyzajlı ve açık havuzlu sitenin Merkezi Doğalgaz ısıtmalı, ortak alanları bakımlı ve çift asansörlü A bloğunda bulunmakta olduğu, Meskenin Metal kasalı dış kapı, ahşap vestiyer ve yüklüklü, Ahşap doğrama ve ankastre tarzda mutfak dolabı, granit görünümlü mutfak tezgahı, ıslak zeminler seramik, oda zeminleri ahşap parke, duvarlar saten boya, alçı panel imalat tavanlar, ahşap doğrama oda kapıları, PVC pencere ve balkon kapıları, ahşap banyo dolabı, ayaksız klozet ve duşa kabini olan banyo, balkonda açılır kapanır cam balkon sistemi mevcut olduğu, 5+1 oda, 1 banyo, 1 wc mevcut olduğu, ulaşım imkanlarının yeterli olduğu, yoğun yerleşim alanında olduğu, okul ve alışveriş gibi yönlerden yeterli bir bölgede olduğu, yaklaşık 155m² brüt ve yaklaşık 135m² net alana sahip olduğu, kat irtifaklı olduğu belirtilmiştir.
Adresi : Üçkuyu Mah. Üç Kuyu 2. Sok Öz Çetinkaya Sitesi A Blok No:26 Yenişehir / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 12.686,3 m²
Arsa Payı : 28/2432
İmar Durumu : Yola Mesafesi 5 m, İnşaat cephesi 23.2 m, İnşaat Derinliği 22.9 m, Saçak seviyesi 33.5 m, İnşaat tarzı Yenişehir Belediyesi sınırların 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında, konut alanı. Kat adedi: B+Z+10
Kıymeti : 245.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı: 01/09/2016
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/25892 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR