DOĞANŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Doğanşehir/Karşıyaka Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

DOĞANŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070715
Şehir : Malatya / Doğanşehir
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / DOĞANŞEHİR
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DOĞANŞEHİR 22.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/122 Talimat
Muhammen Bedeli
:
171,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Doğanşehir Adliyesi İcra Müdürlüğü Odasında

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DOĞANŞEHİR
İCRA DAİRESİ


2018/122 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Malatya İli, Doğanşehir İlçesi, Karşıyaka Mahallesi, 92 Ada, 254 Parsel, 1/33 arsa paylı taşınmazda 1. kat, 6 nolu bağımsız bölüm mesken Taşınmaz konum itibariyle anayol üzerinde ve ilçe merkezine yakın olup, genelde konut alanı olarak kullanılan bölgededir.Taşınmaz sosyal donatı alanlarına, marketlere, resmi kurumlara, şehrin ana ulaşım arterlerine, sağlık ocağına, semt pazarına, okullara parklara yürüyüş mesafesinde, belediyenin bütün alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Meskenin bulunduğu bina bodrum kat, zemin kat ve 4 normal kattan oluşmaktadır. Binada asansör mevcuttur. Çatı örtüsü kiremit kaplıdır. Mesken salon, günlük oda, iki yatak odası, mutfak, banyo, Wc ,antre ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Salon, günlük oda, iki yatak odası tabanları laminat parke duvarları sıvalı boyalı tavan sıvalı boyalı kartonpiyer süslemelidir. Mutfağın taban seramik, dolaplı mermer tezgahlıdır. Antre, balkon, banyo,Wc tabanları seramik kaplama kapıları pwc doğramadır. Oda kapıları ahşap, dış kapı çelik pencereler pwc doğramadır. Bina ve meskenin yapı sınıfı III. sınıf B grubu yapıdır. Bina yaklaşık 3 yıllık olup mesken bina girişinin sol köşesine ve iki yol cephesine keza Odaların hepsi yol cephesine bakmaktadır.
Adresi : Karşıyaka Mah. Eşref Bitlis Cad. Köşk Apt. No: 32 Kat: 1 Daire: 6 Doğanşehir / MALATYA
Yüzölçümü : 1.339,69 m2
Arsa Payı : 1/33
İmar Durumu : İnşaat tarzı Taşınmaz imar planında bitişik nizam 5 katlı ticari+konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 171.000,00 TL.-
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Doğanşehir Adliyesiİcra Müdürlüğü Odasında
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satış ilanının tebliğ olunamaması durumunda İİK. 127. Maddesi mücibi satış ilanı tebliğ olunamayan ilgililere ilanın yapılmış sayılmasına,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/122 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR