DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dörtyol Ocaklı'da 3+1 daire icradan satılıktır

DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01042587
Şehir : Hatay / Dörtyol
Semt-Mahalle : OCAKLI MAH. / DÖRTYOL
: 128
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 26.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/435 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
192,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
20.11.2019 14:20
Satış Yeri
:
DÖRTYOL HÜKÜMET KONAĞI KANFERANS SALONU ZEMİN KAT DÖRTYOL HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÖRTYOL
İCRA DAİRESİ
2019/435 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Hatay İl, Dörtyol İlçe, 155 Ada, 1 Parsel, OCAKLI Mahalle/Köy, 4.KAT 14 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken vasfında olup betonarma karkas şekilde zemin+4 katlı toplam 5 katlı olarak inşa edilmiş vaziyettedir. Taşınmaz etrafı genel olarak boş arsa ve naranciye bahçelerinden oluşmaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz binanın son katında batı ve güney olmak üzereiki cephelidir. net kullanım alanı 128 m2 dir. 3+1 toplamda 4 oda + mutfak+antre+hol+wc,lavabo+banyo ve 2 adet balkondan ibarettir. Projede oturma odası ile mutfak arasında duvar olması gerekirken zeminde mutfak ile oturma odası bir olarak yapıldığı aradaki duvarın örülmediği görülmüştür.
Adresi : Ocaklı Mah. Altınçağ-Erzin Yolu Üzeri 308 Nolu Sk. Akdenizler İnşaat Dörtyol
Yüzölçümü : 1.100,45 m2
Arsa Payı : 1/20
İmar Durumu : İnşaat tarzı Zemin +4 kat toplam 5 kata imarlı olup işyeri + mesken olarak palanlanmıştır.
Kıymeti : 192.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 2565 Sayılı kanunun 28. Mad. Gereği yabancıların taşınmaz mal edinemeyecekleri ve izin almadıkça kiralayamayacakları bölge içerisindedir.
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 20/11/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : DÖRTYOL HÜKÜMET KONAĞI KANFERANS SALONU ZEMİN KAT DÖRTYOL HATAY
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/435 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/08/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR