DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dörtyol Sanayi'de 2+1 daire icradan satılıktır

DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01033240
Şehir : Hatay / Dörtyol
Semt-Mahalle : SANAYİ MAH. / DÖRTYOL
Oda Sayısı : 2+1
: 82
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 01.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/119 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
24.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
HATAY İLİ DÖRTYOL İLÇESİ , DÖRTYOL HÜKÜMET KONAĞI ZEMİN KAT KONFERANS SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÖRTYOL
İCRA DAİRESİ
2019/119 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İli ,Dörtyol İlçesi, 199 Ada, 15 Parsel, Sanayi Mahallesi , İnönü Mevkii, 4. KAT 8 NOLU Nolu Bağımsız Bölümün ana taşınmaz niteliği arsa, bağımsız bölüm niteliği mesken niteliğinde olan taşınmazın ortak alan olarak bodrum kat ,zemin katta 2 ticari bağımsız bölüm 1,2,3,ve 4. normal katlarda mesken niteliğinde 2 şer daireden 8 bağımsız bölüm bulunmaktadır. İnşaatın cinsi B.A Karkas dır. Binanın dış giriş kapısı alüminyum cam kapıdır. Bina girişine kadar doğalgaz tesisatı çekilmiştir. Bina içerisinde merdivenler mermer kaplı ve merdiven korkulukları alüminyum doğramadır .Binada çalışır vaziyette bir adet asansor bulunmaktadır.Dış cephe boyalıdır.Satışa konu taşınmaz 2 oda ,1 salon ,tuvalet ,banyo mutfak vegiriş holünden ibarettir.Kuzey cephesinde mutfak tarafında ve güney cephesinde yatak odası tarafında olmak üzere 2 adet balkon bulunmaktadır.Salonda asma tavan olup,yerler parke kaplı,duvarlar plastik boyalıdır,mutfakta dolaplar mevcuttur,tezgah üstü granit ,yerler ve tezgah altı seramik duvarlar plastik boyalıdır ve kartonpiyer bulunmaktadır.Banyoda duşa kabin ve alafranga tuvalet bulunmakta yerler ve duvarlar seramik kaplamadır,pvc asma tavan bulunmaktadır.Dairenin giriş kapısı çelik kapı odaların kapıları Amerikan kapı, banyo ve tuvalet kapıları plastik doğramadır, doğalgaz bağlanmamıştır taşınmaz her türlü Belediye alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Daire BRÜT ALANI 82,00 M2 NET ALANI 70,00 M2 Taşınmaz bitişik nizam ve son katta bulunmaktadır.
Adresi : Hatay İli Dörtyol İlçesi Sanayi Mah. Akdeniz Sok.No:4 Defne Apartmanı Kat :4 Daire 8 Dörtyol / HATAY
Yüzölçümü : 270,81 m2
Arsa Payı : 25/270
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bitişik Nizam 5 kat Ticari+Konut alanı.TAKS:0,30 KAKS:1,20
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri :HATAY İLİ DÖRTYOL İLÇESİ , DÖRTYOL HÜKÜMET KONAĞI ZEMİN KAT KONFERANS SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,satış ilanının tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/119 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/07/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR