DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce/Merkez'de 330 m² villa arsası ile icradan satılıktır

DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01031933
Şehir : Düzce / Merkez
Semt-Mahalle : SARAYYERİ MAH. / AZİZİYEGÜNLÜ
: 330
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 28.07.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5360 ESAS
Muhammen Bedeli
:
525,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
10.10.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2018/5360 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Düzce İl, Merkez İlçe, Sarayyeri Mahallesi 639 ada 1 parsel sayılı Ana gayrimenkul üzerinde Zemin Kat 2 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm sayılı Dubleks Mesken niteliğindeki taşınmazdır. Taşınmazın bulunduğu site semt merkezine uzak mesafede, Düzce İl Merkezinin kuzey-batısında, 2730. Caddeye kuş uçuşu yaklaşık 300 metre, D100 Karayoluna 2,2 km mesafede yer almaktadır.Taşınmazın yapı sınıfı 4-B olup, 2018 yılı yapı yaklaşık maliyeti 1177,00TL/m2'dir.Bina yaklaşık 6-7 yaşında olup, yapısal değeri %6 yıpranma oranına maruz kalmıştır. Parselin topoğrafik yapısı düz olup, yapılaşmaya uygundur. Taşınmazın bulunduğu parselde 14 adet villa mevcuttur. Taşınmaza ait müstakil bahçesi ve kapalı garajı vardır. Bahçesinde süs bitkileri, 7 adet çam ağacı ve 2 adet elma ağacı mevcuttur. Taşınmazın mesken olarak kullanılan villa vasfında olduğu anlaşılmıştır. Villa vasıflı yapı zemin + 1 normal kattan oluşmaktadır. 1. Kata bina içinden merdiven ile çıkılabilmektedir. Binanın dış cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Yapının giriş kapısı ahşap doğramadır. Pencerelerinde demir korkuluk mevcuttur. Çatı örtü malzemesi kiremittir. Değerleme konusu gayrimenkul brüt 330m2 alandan oluşmaktadır. Arka cephede yer alan balkon alüminyum doğrama ile kapatılmıştır. Döşemeler salon ve odalarda laminant parke; mutfakta seramik ile kaplıdır. Duvarlar salon ve odalarda alçı sıva üzeri silikon esaslı plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları mdf kapaklı olup, tezgahı granittir. Mutfakta ankastre sistem(ocak, aspiratör) mevcuttur. Pencereleri ısıcamlı ahşap doğrama; iç kapılar amerikan panel kapıdır. Taşınmazın sahibince mesken olarak kullanıldığı anlaşılmıştır.
Adresi : Sarayyeri Mah. 2734. Sok. Doktorlar Sitesi, No:2 Düzce
Yüzölçümü : 330 m2
Arsa Payı :10/140
Kıymeti : 525.000,00 TL
KDV Oranı : %18
İmar Durumu : Konut alanı + yol alanı, ayrık nizam, 2 kat müsaadeli, Taks:0,35/Kaks:0,80
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı 06/03/2016, Düzce 1. As.H.M. Tedbiri (satışa engel değil) Vakıfbank İpoteği (İpotek Borcu Kalmamıştır)
1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5360 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR