EDİRNE 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Edirne / Yancıkçı Şahin Mahallesi'nde 2+1 daire mahkemeden satılıktır

EDİRNE 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00989975
Şehir : Edirne / Merkez
Semt-Mahalle : YANCIKÇI ŞAHİN MAH. / EDİRNE
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

EDİRNE HABER 06.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
91,126 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Edirne Adliyesi Satış Memurluğu İhale Salonu Zemin Kat Merkez/EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDİRNE
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Edirne 1. Sulh Hukuk Mahkemesince satılmasına karar verilen Umut Adiran, Ayla Güler ve Filiz Aşık'a ait taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, Merkez İlçe, 492 Ada, 44 Parsel, YANCIKÇI ŞAHİN Mahalle/Köy, HACI İSLAM Mevki, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Tapu Kaydı: Ada/Parsel: 492/44, Yüz ölçümü: 215,74 m2, Ana.Taş.Nitelik:Arsa, Kat:2 Bağ. Böl. No :7 Arsa Pay/Payda:8/96 Bağ.Böl.Nitelik:Mesken

BİLİRKİŞİ RAPORU: Kat irtifaklı yapıda bulunan 8/96 arsa paylı E-7 kömürlük eklentili 2.kat 7 nolu bağımsız bölüm meskendir. Yapı 25 yıllık çatılı, dış cephe sıva boyalı, bina içi doğal gaz tesisatı döşeli, daire içi doğal gaz tesisatı yapılmamış sobalı, brüt 90,00 m2 alanlı 2 oda, salon, mutfak, banyo, WC ve 2 adet balkondan oluşmakta olup, banyo duvarları tavana kadar fayans, WC duvarları yarıya kadar fayans yerler seramik, salon ve oda zemini marley kaplı duvarlar plastik boyalı, kapılar ahşap doğrama, dış cephe PVC doğramadır.
Yüz ölçümü : 215,74 m2
Kıymeti : 91.126,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 20/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 26/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Edirne Adliyesi Satış Memurluğu İhale Salonu Zemin Kat Merkez/EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3 Satış sayılı dosya numarasıyla Satış Memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR