EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit Camivasat Mahallesi'nde 3+1 140 m² daire icradan satılıktır

EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094624
Şehir : Balıkesir / Edremit
Semt-Mahalle : CAMİVASAT MAH. / EDREMİT
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/225 talimat
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 15:10
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 15:10
Satış Yeri
:
Edremit Adliyesi - Zemin Kat İcra Dairesi Satış Salonu EDREMİT / BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

EDREMİT
İCRA DAİRESİ
2019/225 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN, TAPU KAYDI, CİNSİ, NİTELİĞİ, KIYMETİ, ADEDİ, ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ : TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapuda Balıkesir İl, Edremit İlçe Camivasat Mah. 1378 Ada, 5 Parsel de kayıtlı olup , adres kayıt sisteminde, Cennetayağı Mahallesi, 827. Sokak No:1 D.4 posta adresinde bulunmakta olan mesken vasıflı 1. kat 4 nolu bağımsız bölümdür. Dosyamıza sunulmuş olan 16.05.2019 tarihli bilirkişi raporunda taşınmaz için '' Ana taşınmaz Edremit İlçesi Camivasat Mahallesi, 1378 Ada 5 Parsel 1010,00 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazdır. Kıymet takdirine konu taşınmaz ana taşınmaz içerisinde Birinci Kat 4 nolu mesken niteliğinde taşınmaz olup, borçlu adına tam hisseli olarak kayıtlıdır. Bölge oturumun yaz-kış yoğun olarak yaşandığı ilçe merkezi bölgelerinden biridir. Taşınmaz merkezi konumda toplu taşıma ve özel araçlarla ulaşım imkanı tamdır. Taşınmaz yakın çevresinde Edremit Çayı, Salih Korkut Budaras İlkokulu, Edremit Anadolu İmamhatip Lisesi ile sosyal alanlar bulunmaktadır. Taşınmaz Çanakkale İzmir Karayoluna 400 metre mesafede, Edremit otogarına 1,70 km mesafededir.Dosyaya konu taşınmaz parseli içerisinde 6 katlı apartman blok bulunmaktadır. Dosyaya konu 4 nolu bağımsız bu apartman blokta birinci katta konumlu 140 m2 kullanım alanlı meskendir. Mesken antre, salon, mutfak 3 oda, 3 tuvalet-banyo, 1 balkon bölümlüdür. Taşınmazın keşif günü yapılan incelemesinde apartman blok dış cephesi ısı yalıtımlı dekoratif dış çephe kaplama üzeri dış cephe boyul, apartman giriş kapısı otomatla açılan elektronik kapıdır. Taşınmaz apartman içi yürüyüş yolları ve merdiven basamakları mermer malzemeden kaplı, korkulukları alimünyum doğramadır. Apartman içerisinde aktif vaziyette çalışan asansör bulunmaktadır. Dosyaya konu taşınmaz iç mahallinde zeminler ıslak hacim bölümlerde seramik kaplama, diğer bölümlerde odalarda parke kaplama, duvarlar ıslak hacimlerde seramik kaplama diğer bölümlerde saten alçı üzeri boyalı , tavanlarda kartonpiyer uygulaması mevcuttur. Taşınmaz ısınması merkezi sistem kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. '' denilmektedir.
Arsa Payı : 178/3200
İmar Durumu : Ayrık nizam, 6 kat, Taks:035 - Kaks :2,10
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler/Mükellefiyetler/Beyanlar : Kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : Edremit Adliyesi - Zemin Kat İcra Dairesi Satış Salonu EDREMİT / BALIKESİR

SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden (25/12/2019 tarihinden), artırma tarihinden önceki gün (13/01/2020 tarihine) sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Açık artırmaya iştirak edenlerin taşınmazın yukarıda yazılı tahmini değerinin %20 miktarı kadar pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların teminat göstermeleri lazımdır.İhaleye katılmak isteyenler ihaleye katılım için gerekli % 20 teminatları ihale anında fiziki olarak yatırılabilecekleri gibi Müdürlüğümüzün T.Vakıflar Bankası T.A.O Edremit Şubesine ait TR430001500158007305665233
Vergi Dairesi Adı / No: EDREMİT MAL MÜDÜRLÜĞÜ - 3240467739 nolu iban numarasına müdürlüğümüzdeki post cihazından T.Vakıflar Bankası T.A.O isimli bankaya ait bankomat kart ile ya da bankaya giderek isim-soyisim belirtilerekten de yatırabilirler.Teminat yalnızca TL cinsinden kabul edilecektir.Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden (19/01/2020 tarihinden), ikinci artırma gününden önceki gün ( 10/02/2020 tarihine) sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/225 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,İİK.127 maddesi uyarınca kendisine tebligat yapılamayan ilgililere e-ilanın ve gazete ilanının tebliğ yerine kâim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR