EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit Güre Mahalle'sinde bahçeli 4+1 ev icradan satılıktır

EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01107632
Şehir : Balıkesir / Edremit
Semt-Mahalle : GÜRE MAH. / AKÇAY
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 27.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/112 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
12.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Edremit İcra Dairesi Müzayede (Satış) Salonu-Edremit Adliyesi Zemin Kat Edremit/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDREMİT
İCRA DAİRESİ
2019/112 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN, TAPU KAYDI, CİNSİ, NİTELİĞİ, KIYMETİ, ADEDİ, ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ : Balıkesir İl, Edremit İlçe, 705 Ada, 5 Parsel, GÜRE Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, 24 Cilt, 2318 Sayfa Nolu, Bahçeli Kerpiç İki Katlı Ev niteliğindeki taşnımazın tam hissesi. Dosyamıza sunulmuş olan 28.03.2019 tarihli bilirkişi raporunda taşınmaz için ''705 Ada, 5 parsel (bahçeli kerpiç ev) nitelikli, mesken incelendi ve rapor düzenlendi.Yapı su basmanları taş ve kerpiç yığma tarzında, müstakil iki katlıdır.Yapı yenilenerek fotoğraflardaki gibi tadilat görmüştür.Konum olarak kuş uçuşu Çanakkale-İzmir ana yoluna 3 km, Güre mahallesi merkezinde, Edremit caddesine 40 m mesafededir.Mesken girişi cadde üzerinden.Ahşap masif, verniklı kapılı.Taşınmaz iki katlı müstakil olup, 4+1 konumundadır.Alt kat:Antre, yatak odası, salon, mutfak, banyo, wc, üst kata çıkan ahşap merdiven, Üst kat:Merdiven çıkış holü, 2 adet yatak odası, banyo wcli, kiler (depo) Salon içinde şömine mevcuttur.Yerler hol, antre, ıslak zeminler seramik, diğer kısımlar laminant ve ahşap döşelidir.Tavanlar tamamen rabıta tarzı ahşap kaplamadır.İç kapılar göbekli ahşap masif vernikli, dış kapı ve pencereler ahşap masif vernikli.Mutfak mermerit tezgah, alt ve üst dolaplar hazır tarzında, fırın ve buzdolabı yeri Banyo:Yerler seramik, duvarlar dekoratif fayans, ayaklı lavabo, wc, normal kurnalı, Yapı yaklaşık 26-30 yıllık, tadilatlı görünümündedir.Eski durumana göre 60-70 yıllık bir yapıdır.145 m² kullanım alanlıdır.Alt yapısı tamamlanmış, belediye hizmetlerinden istifade etmekte, elektrik ve suyu mevcut, soba ile ısıtılmaktadır.'' denilmektedir.
Adresi : Güre Mahallesi, Kargalı Caddesi, No:6Edremit / BALIKESİR
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam 2 Kat Konut alanında yer almakta olup, yola terki bulunmaktadır.Bahse konu taşınmaz Güre Kentsel Sit Sınırları dahilinde yer aldığından, Balıkesir Kültür Varlıkları Koruma Kurulu görüşü doğrultusunda yapılaşma sağlanabilir.
Kıymeti : 300.000,00
TL KDV Oranı
: %18
Kaydındaki Şerhler/Mükellefiyetler/Beyanlar :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/02/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 12/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Edremit İcra Dairesi Müzayede (Satış) Salonu-Edremit Adliyesi Zemin Kat Edremit/BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden (23.01.2020 tarihinden), artırma tarihinden önceki gün (11.02.2020 tarihine) sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Açık artırmaya iştirak edenlerin taşınmazın yukarıda yazılı tahmini değerinin %20 miktarı kadar pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların teminat göstermeleri lazımdır.İhaleye katılmak isteyenler ihaleye katılım için gerekli % 20 teminatları ihale anında fiziki olarak yatırılabilecekleri gibi Müdürlüğümüzün T.Vakıflar Bankası T.A.O Edremit Şubesine ait TR430001500158007305665233 nolu iban numarasına müdürlüğümüzdeki post cihazından T.Vakıflar Bankası T.A.O isimli bankaya ait bankomat kart ile ya da bankaya giderek isim-soyisim belirtilerekten de yatırabilirler.Teminat yalnızca TL cinsinden kabul edilecektir.Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden (17.02.2020 tarihinden), ikinci artırma gününden önceki gün (11.03.2020 tarihine) sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/112 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,İİK.127 maddesi uyarınca kendisine tebligat yapılamayan ilgililere e-ilanın ve gazete ilanınıntebliğ yerine kâim olmak üzere ilan olunur.25/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR