EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit/Narlı'da 2 katlı avlulu kerpiç ev icradan satılıktır

EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01029706
Şehir : Balıkesir / Edremit
Semt-Mahalle : NARLI MAH. / AKÇAY
: 70
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

KÖRFEZDE HAKİMİYET 25.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3278 talimat
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
09.10.2019 15:00
Satış Yeri
:
Edremit İcra Dairesi Müzayede (Satış) Salonu-Edremit Adliyesi Zemin Kat Edremit/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDREMİT
İCRA DAİRESİ
2018/3278 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN, TAPU KAYDI, CİNSİ, NİTELİĞİ, KIYMETİ, ADEDİ, ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ :

1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Tapu Kaydı:Balıkesir İli, Edremit İlçesi, Narlı Köyü, Köyiçi Mevkii, 572 Ada, 2 Parsele kayıtlı, 17 Cilt, 1657 Sayfa nolu, Avlulu Kerpiç Ev niteliğindeki taşınmazın tam hissesi.Dosyamıza sunulmuş olan 18.12.2018 tarihli bilirkişi raporunda taşınmaz için '' KIYMET TAKDİRİNE KONU OLAN TAŞINMAZIN BULUNDUĞU YER:Balıkesir İli, Edremit İlçesi, Narlı Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 572 ada, 2 Parsel üzerinde kurulmuş avlulu kerpiç ev olup, köy yerleşim alanı içerisinde bulunmaktadır.Parsel, Çanakkale asfaltına 2.000 m, denize 2.100 m, Altınoluk meydanına 5.770 m, Narlı Köyü merkezine 60 m mesafededir.Ulaşım köy arabaları ve özel araçlarla sağlanabilmektedir.Özellikleri:Parsel üzerinde 2 katlı, yığma tarzda yapılmış, 2 ayrı daireden oluşan bir yapı bulunmaktadır.Yapının zemin katında salon, mutfak, oda, banyo ve antre, üst katındaki dairede ise antre, oda, salon, mutfak ve banyo bulunmaktadır.Yapının üzerinde saçaklı ahşap oturtma çatı ve Marsilya tipi kiremit örtüsü bulunmaktadır.Ayrıca çatı üzerinde güneş enerjisi sistemi de kurulmuştur.Yapının tümünde pencereler tadil edilerek, sonradan pvc esaslı malzemeden yapılmıştır.Yapının dış cepheleri kale terasit sıva ile kaplıdır.Yapının bulunduğu parsel köy yerleşim alanı içerisinde, kuzey ve doğusunda yol bulunmaktadır.Geometrik olarak dikdörtgene benzemektedir.Parsel üzerindeki evin oturum alanı yaklaşık 70 m²dir. Elektrik ve suyu mevcuttur.Dairelerin içinde oturulmaktadır.Yapının önüne kadar araç girebilmektedir.Yapı yaklaşık 40 yıllık bir yapıdır.'' denilmektedir.
İmar Durumu :1/100000 ölçekli çevre düzeni planına göre imar planı olmayan, kırsal yerleşik alanlarda konut, tarımsal amaçlı yapılar, turizm tesislerinde yapılanma koşulları, bina yüksekliği:6,50 m-emsal:0,50 olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 130.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler/Mükellefiyetler/Beyanlar : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 09/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Edremit İcra Dairesi Müzayede (Satış) Salonu-Edremit Adliyesi Zemin Kat Edremit/BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden (21.08.2019 tarihinden), artırma tarihinden önceki gün (09.09.2019 tarihine) sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Açık artırmaya iştirak edenlerin taşınmazın yukarıda yazılı tahmini değerinin %20 miktarı kadar pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların teminat göstermeleri lazımdır.İhaleye katılmak isteyenler ihaleye katılım için gerekli % 20 teminatları ihale anında fiziki olarak yatırılabilecekleri gibi Müdürlüğümüzün T.Vakıflar Bankası T.A.O Edremit Şubesine ait TR430001500158007305665233 nolu iban numarasına müdürlüğümüzdeki post cihazından T.Vakıflar Bankası T.A.O isimli bankaya ait bankomat kart ile ya da bankaya giderek isim-soyisim belirtilerekten de yatırabilirler.Teminat yalnızca TL cinsinden kabul edilecektir.Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden (15.09.2019 tarihinden), ikinci artırma gününden önceki gün (08.10.2019 tarihine) sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3278 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,İİK.127 maddesi uyarınca kendisine tebligat yapılamayan ilgililere e-ilanın ve gazete ilanının tebliğ yerine kâim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR