ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ

Elazığ Merkez'de 128 m² daire icradan satılıktır

ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051877
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : SÜRSÜRÜ MAH. / SÜRSÜRÜ
Oda Sayısı : 3+1
: 128
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

ELAZIĞ HAKİMİYET 16.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1068 ESAS
Muhammen Bedeli
:
216,160 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
lazığ Belediye Başkanlığı İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ
2019/1068 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Elazığ ili Merkez ilçesi Sürsürü mah. 103 ada 139 parsel Cadde Üstü mevkii, B blok 4. kat 11 nolu bağımsız bölüm mesken sayılı taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Taşınmazın yer aldığı B blok binanın bodrum katında 1 nolu bağımsız bölüm depo ve sığınak, zemin katında 3 adet dükkan ve 4 normal katın her birinde ikişer adet mesken olmak üzere B blok bina dahilinde toplam 12 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Bina giriş kapısı zemin kattadır ve demir doğramadır. Bina dış cephesi dış cephe boyası ile boyalıdır. Binada ısınma ihtiyacı kombi ile sağlanmaktadır. Bina içerisinde asansör mevcut değildir. Söz konusu ana taşınmazın "Yapıların mimarlık hizmetlerine esas olan sınıfları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanıp 16.03.2019 tarih ve 30716 sayılı Resmi Gazede yayımlanan tebliğe göre sınıflandırmasında 3-B yapı grubuna dahil olduğu tespit edilmiştir. Satışa konu taşınmaz Malatya caddesine cepheli vaziyettedir. Satışa konu bağımsız bölüm onaylı mimari projesine göre yaklaşık 128M² brüt, 110M² net alana sahip olup antre hol, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc-lavabo ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Satışa konu yapı 1993 yılında inşa edildiği göz önünde bulundurulak yapı aşınma payının %25 olduğu tespit edilmiştir.

Adresi : Cumhuriyet Mahallesi, Malatya Caddesi, No:26 Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 811 m2
Arsa Payı : 50/811
İmar Durumu : Belediye sınırları içinde ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planında, Blok Nizam 5 kat TİCK2(Ticari ve Konut) lejantlı yapılaşma koşullarına haiz olduğu bilgisi alınmıştır.
Kıymeti : 216.160,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Yönetim planı--Takyidattaki gibidir.(Takyidat dosyamızda mevcut)

1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Elazığ Belediye Başkanlığı İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 MERKEZ / ELAZIĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK 127 maddesi gereğince, iş bu satış ilanının tapuda adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmasına, 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1068 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR