ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ

Elazığ/Mustafapaşa Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039584
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : MUSTAFA PAŞA MAH. / MUSTAFAPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 77
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

HABERKENT 17.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2900 Esas
Muhammen Bedeli
:
78,381 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
06.11.2019 11:15
Satış Yeri
:
Elazığ Belediye Başkanlığı İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELAZIĞ
3. İCRA DAİRESİ
2018/2900 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Elazığ ili, Merkez ilçesi, Mustafapaşa Mahallesi, Havuzlu Sok. mevkii, 246 ada, 206 nolu parsel B blok Zemin kat, 1 nolu bağımsız bölüm mesken borçlu adına tam hisse ile kayıtıldır. Parsel üzerinde 2 bloklu yapı inşa edilmiş yapılar yaklaşık olarak 20-25 seneliktir. Gayrimenkulün yer aldığı bina 4 katlı betonarme karkas kaloriferli asansörsüz bir yapı olup Resmi gazete de yayınlanan listede yaşına ve cinsine göre yıpranma payı %25'dir. Konu taşınmazın yer aldığı binanın dış cephesi dış cephe boyası ile kaplıdır. Kıymet takdiri istenilen taşınmaz 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc-lavabo hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık brüt 88M² alana sahiptir. Faydalı kullanım alanı ise yaklaşık net 77M² olarak tespit edilmiştir. Gayrimenkulün kapısı ahşap kapı pencere doğramaları pvc, kapı doğramaları ahşap, ıslak zeminler seramik diğer zeminler laminat parkedir. Mutfak dolapları orta vaziyettedir. Gayrimenkul, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yapı yaklaşık maliyetleri tebliğine göre 3. sınıf B grubu bir yapıdır.
Adresi : Mustafapaşa Mahallesi Kısa Sok. No:5/1 Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 234 m2
Arsa Payı : 352/2816
İmar Durumu : Elazığ Belediyesi 2016 revize imar durumu Blok nizam 10 kata müsaadeli konut lejantında bulunmaktadır. Kat irtifaklı tapu kayıtlarında ana taşınmaz arsa ve bağımsız bölüm niteliği mesken vasfındadır.
Kıymeti : 78.381,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Aile konutudur. İhtiyati Tedbir(icrai satışa engel yok). DİGER BİLGİLER TAKYİDATTAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Elazığ Belediye Başkanlığı İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 MERKEZ / ELAZIĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK 127 maddesi gereğince, iş bu satış ilanının tapuda adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmasına,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2900 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR