ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ

Elazığ Sürsürü'de 2+1 daire icradan satılıktır

ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111241
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : SÜRSÜRÜ MAH. / SÜRSÜRÜ
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

FIRAT 06.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5310 Esas
Muhammen Bedeli
:
132,813 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
10.04.2020 10:40
Satış Yeri
:
Elazığ Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 Trafo Kavşağı MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELAZIĞ
3. İCRA DAİRESİ

2019/5310 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ İl, Merkez İlçe, 36 Ada, 540 Parsel, SÜRSÜRÜ Mahalle/Köy, ZİRİNOĞLU Mevkii, ZEMİN KAT 2 NOLU BB Nolu Bağımsız Bölüm borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Bilirkişi raporuna göre satışa konu taşınmazın yapı sınıflandırmasında parsel üzerindeki ana yapı 3-B yapı grubuna dahildir. Konu taşınmazın bina giriş kapısı camlı demir doğramadır. Bina dış cephesi dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina dahilinde doğalgaz sistemi bulunmaktadır. Ana taşınmaz bina yapı yaşının yaklaşık 5 sene olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın konumlu olduğu bina bodrum kat, zemin kat ve 3 normal kattan oluşan betonarme yapı olup, bodrum katında sığınak, kazan dairesi vb. zemin katında ve 3 normal katın her birinde üçer adet mesken olmak üzere toplam 12 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Satışa konu 2 nolu bağımsız bölüm, kat irtifakına esas onaylı mimari projesine göre yaklaşık brüt 90 M² alana , yaklaşık 80 M² net (kullanılabilir alan) sahip olup, antre, hol, salon, 2 oda, mutfak, banyo dış, WC-lavabo ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Adresi : Olgunlar Mahallesi Tuna Sokak No:5/2 Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 667,50 m2
Arsa Payı : 8/114
İmar Durumu : Elazığ Belediyesinden alınan yazılı bilgiye göre 1/1000 ölçekli planda belediye imar sınırları içinde konut lejantında ayrık nizam 5 kat yapılaşma koşullarına haiz olduğu bilgisi alınmıştır.
Kıymeti : 132.813,36 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Yönetim planı:20/07/2015-AT 6306 Sayılı Kanun gereğince risli yapıdır.-Ayrıntılı bilgi takyidatta mevcuttur.
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 10/04/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Elazığ Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 Trafo Kavşağı MERKEZ / ELAZIĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127 maddesi gereğince, iş bu satış ilanının tapuda adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5310 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR