ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum Aziziye'de 3+1 daire icradan satılıktır

ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052099
Şehir : Erzurum / Aziziye
Semt-Mahalle : GEZ KÖYÜOSB MAH. / ILICA
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4034 ESAS
Muhammen Bedeli
:
233,090 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
28.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
1. İCRA DAİRESİ
2019/4034 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İl, Aziziye İlçe, 11108 Ada, 1 Parsel, GEZKÖY Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm Erzurum ili, Aziziye ilçesi, Gezköy mahallesi, 11108 ada 1 parsel, A blok 2.kat 10 nolu bağımsız bölümde kayıtlı taşınmaz.Taşınmaz Gezköy mahallesinde Emirşeyh caddesi Diriliş Apartmanı A blokta yer alanmaktadır. Brüt alanı 150m² net kullanım alanı ise 125m²'dir. Taşınmazda keşif esnasında kiracının ikamet ettiği tespit edilmiştir. Taşınmaz 1-2 yıllık bir yapı olup, 3.sınıf B grubu yapılar statüsündedir.3 oda 1 salon mutfak banyo ebeveyn banyo, wc ve iki adet balkonunun olduğu görülmüştür. İki cephelidir.(güney-doğu)Çevre düzenlemesi yapılmıştır.Dış cephe mantolama yapılarak desen verilmiş üzeri sıvalı boyalı ve çatısının oluklu galvanizli saç olduğu binanın kaloriferli ve kombili olduğu, asansörü olduğu tespit edilmiştir. Duvarlarları sıvalı boyalı olduğu, tavanının plastik boyalı, kartonpiyer yapılı olduğu, oda ve salon döşemesinin laminant parke olarak yapıldığı, ıslak hacimlerin seramik olarak yapıldığı, tespit edilmiştir. Dairenin vestiyer mutfak dolabı mevcut olup doğalgaz tesisatının kombi sistem, kalorifer peteklerinin panel radyatör olduğu görülmüştür. İki adet bamlkonunun olduğu bina girişinde merdivenlerin mermer korkulukların ise ferforje olduğu, kapalı otoparkının olduğu, bağımsız bölümün bakımlı olduğu görülmüştür.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 233.090,87 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 28/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4034 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR