BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt Necip Fazıl Kısakürek Mahallesi'nde 5+2 dubleks daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01097338
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : NECİP FAZIL KISAKÜREK MAH. / KIRAÇ
Oda Sayısı : 5+2
: 162
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 07.12.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4572 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2018/4572 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: İstanbul İl, Esenyurt İlçesi, Kıraç Köyü, Karakaş Mevkii, 405 ada, 5 parsel numaralı,157,31 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı, dış kapı numarası 38 olan binada,3. katta yer almakta olup 26/100 arsa paylı ve 5 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, Necip Fazıl Kısakürek Mahallesinde, Sema Sokak üzerinde yer sağlanmaktadır.Taşınmazın yer aldığı bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almakta olup çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumdadır. Yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde az katlı konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar, Prof. Ömer Dinçer İlkokulu, Kıraç Yunus Emre Camii, Esenyurt Toplum Sağlığı Merkezi ve Esenyurt 12 Nolu ASM bulunmaktadır.Taşınmazın yer aldığı bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup bodrum, zemin ile 3 adet normal kattan oluşmaktadır. Son katı çatı piyeslidir. Yerinde yapılan incelemede binanın ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının krom malzemeden olduğu ve binanın asansörsüz olduğu belirlenmiştir. İnceleme günü taşınmazın içerisine girilerek iç mekan özellikleri belirlenmiştir. Ayrıca İlçe Tapu Müdürlüğünde mimari projesi de incelenmiştir. Yerinde yapılan incelemede çatı piyesli meskenin içten irtibatın kesilerek borçlu ile kardeşinin ayrı ayrı 2 adet bağımsız bölüm olarak kullandığı belirlenmiştir. Alt katta yapılan incelemede; hol+ koridor, mutfak, salon, 3 oda, banyo+ wc, ayrı wc ile 1 adet balkon, üst kattın da yapılan incelemede ise; hol+ koridor, mutfak, salon, 2 oda, banyo+ wc, ayrı wc ve 1 adet teras bölümlerinden oluştuğu belirlenmiştir. Tapu Müdürlüğünde incelenen projesine göre 2 adet 9,00 m2 lik teras hariç net alanı 162,40 m2 dir. Tapu Müdürlüğünde incelenen projesine göre üst katın yaşam alanı ve 2 adet teras olarak tasarlandığı, fiili durumda ise hol+ koridor, mutfak, salon, 2 oda, banyo+ wc, ayrı wc ve 1 adet teras bölümlerinden oluştuğu belirlenmiştir. Dış kapıları çelik olan içten irtibatı kesilerek 2 ayrı bağımsız bölüm olarak kullanılan taşınmazın iç kapıları Amerikan pres kapı, pencereler pvc den mamul olup çift camlıdır. Islak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar tamdır, doğalgaz bağlantısı mevcuttur.
İmar Durumu:Dosyasında mevcut imar durumu bulunmamakla birlikte haricen İlçe Belediyesinden edinilen bilgiye göre; Esenyu İlçesi, Necip Fazıl Kısakürek Mahallesi, 405 ada, 5 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında bitişik nizam, 4 kat, konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti: 350.000,00 TL
KDV Oranı: KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 15/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 11/02/2019 günü aynı saatlerde
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4572 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR